RSS
Новости
9 ноября 2018, 10:11
Сонячна енергетика перемогла вітрову на спільному тендері у Франції
У Франції підбито підсумки «експериментального» спільного конкурсного відбору проектів сонячної і вітрової енергетики.

За результатами  відібрали  16 проектів сумарною потужністю 202,5 ​​МВт, всі з яких відносяться до сонячного сегменту. Вони запропонували більш конкурентоспроможні умови. Середня ціна заявок, що перемогли,  склала 54,94 євро за мегават-годину. Ціни окремих проектів не розкриваються, не вказано також, що пропонували представники вітроенергетики. На минулому «чисто сонячному» тендері в серпні, середня ціна була вищою - 58,2 євро за МВт * год.

Ідею спільних тендерів, на яких конкурують доповнюють один одного технології, навряд чи можна назвати вдалою, і вона справедливо критикується представниками обох секторів - як сонячної, так і вітроенергетики.

Франція оголосила про проведення  першого спільного тендера на проекти сонячних і вітрових електростанцій ще в 2017 році. 

До цього у Франції завжди проводилися окремі аукціони для сонячних і вітрових електростанцій через різні програми субсидування. Шварц, провідний співробітник французького генерального директорату з енергетики та клімату (DGEC), повідомила, що спільний тендер проведуть за вказівкою ЄС. Завдяки цьому планується знизити витрати на обидві технології, що використовують поновлювані джерела енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!