RSS
Новости
9 ноября 2018, 10:22
Систему зберігання енергії на баштових кранах випробують в Індії
З поширенням енергії з поновлюваних джерел все актуальнішим стає питання, де її зберігати. Energy Vault хоче зберігати надлишки від ВДЕ, використовуючи найпростішу механіку - і вже знайшла інвесторів для першого повноцінного проекту.

Необхідність створення простих, надійних і довготривалих систем зберігання енергії - один із серйозних бар'єрів для широкого поширення чистої енергетики. Зараз найпопулярніший спосіб зберігати енергію - гідроакумулюючі електростанції. Це означає, що надлишок енергії йде на закачування води в водосховища, а при піковому навантаженні воду зливають, обертаючи турбіни. 96% акумулюючої енергії припадає на такі прості, але громіздкі системи. Для роботи кожної потрібні дамби, насоси і доступ до води.

Є й інші способи, наприклад, гігантські літій-іонні сховища. Як приклад можна привести австралійський проект Ілона Маска, який врятував місцевих від перебоїв і високих цін. Але масове розгортання передових і недешевих систем, подібних «Великій батареї Tesla», неможливо. До того ж виникає питання переробки поламаних акумуляторів.

Швейцарська Energy Vault обіцяє, що їхня концепція об'єднає чистоту і простоту першого рішення з універсальністю другого. Компанія пропонує будувати баштові крани, які будуть перетворювати електричні надлишки в потенційну енергію, зберігаючи їх в бетонних блоках масою 35 тонн.

Схема працює подібно гідроакумуляторам, але вона набагато компактніша, адже бетонний блок важить набагато більше, ніж вода того ж обсягу.

За рахунок надлишків енергії кран піднімає бетонні блоки на висоту. І віддає її назад, коли блоки опускаються, розкручуючи турбіну.

В кінці серпня компанія повідомила, що веде випробування на масштабної моделі. Зараз же стало відомо, що першим комерційним клієнтом став великий індійський виробник енергії Tata Power.

За планом, конструкція буде являти собою кран заввишки 120 метрів. Система з шістьма стрілами, за розрахунками швейцарських інженерів, запасе близько 20 МВт * год енергії. Ефективність однієї спускопід'ємної операції - близько 85%. Це нижче, ніж ККД літій-іонних акумуляторів - близько 90%. Але зате кран набагато простіший, дешевший, компактніший і невибагливий в обслуговуванні. Крім того, такий підхід вирішить проблему відходів будівельної галузі: наприклад, в Каліфорнії компанії платять по $ 55 за утилізацію кубометра залізобетону.

Раніше ЕлектроВісті писали, що компанія Siemens збирається вивчати можливості зберігання електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел, в аміаку. Для цього, разом з урядом Великобританії, в Оксфордширі була побудована перша в світі експериментальна станція.

Google і фонд Білла Гейтса створюють революційну систему зберігання енергії. В основі системи - звичайна кухонна сіль. Ця речовина має гарну теплоємність, температура плавлення в 800 градусів, а головне - вона неймовірно дешева. Інженери пропонують за рахунок надлишків енергії плавити сіль, запасаючи її. А при необхідності - перетворювати різницю температур між рідкою сіллю і холодоагентом назад в електрику.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!