RSS
Новости
9 ноября 2018, 20:42
У Парижі створять найбільший в світі парк прокатних електровелосипедів
У наступному році парижани зможуть взяти напрокат електричний байк за 40 євро в місяць. Ініціатори проекту сподіваються, що довгострокова оренда дозволить оцінити всі переваги цього міського транспорту і спонукає людей відмовитися від особистих автомобілів.

Парижан хочуть пересадити на електричні велосипеди, щоб вони добиралися на них на роботу або їздили по місту у вихідні.  Це дозволить суттєво скоротити рівень забруднення повітря і позбавить Париж від пробок.  Зараз лише 1,6% всіх поїздок відбувається на електробайк.

Регіональне транспортне агентство Ile-de-France Mobilités з вересня 2019 року почне надавати в довгострокову оренду 10 000 електричних велосипедів, і згодом планує збільшити їх число до 20 000. Таким чином, в Парижі з'явиться найбільший в світі парк прокатних електробайків.

Сервіс буде називатися Veligo і отримає фінансування в 111 млн євро.  За умовами шестирічного контракту, їмі будуть спільно управляти відразу кілька організацій, включаючи поштову службу і транспортну компанію Transdev.

Veligo доповнить успішну мережу Velib - систему спільного використання велосипедів у Парижі, яка стала частиною громадського транспорту французької столиці.  Правда, велосипеди від Velib видають напрокат усього на кілька годин, після чого потрібно обов'язково повернути їх на станцію.

Електробайки Veligo можна буде взяти в оренду на цілий місяць і тримати їх у себе вдома.  Коштувати це буде всього 40 євро в місяць, і половину цієї суми відшкодує роботодавець.

 Ініціатива створення такого сервісу походить від правого глави регіону Іль-де-Франс Валері Пекресс, яка постійно стикається з лівим мером Парижа Ганною Ідальго з питань навколишнього середовища і транспорту.  Пекресс  вважає, що завдяки Veligo парижани оцінять всі переваги електровелосипедів і неодмінно захочуть купити власні.

Нагадаемо, нещодавно компанія car2go запустила в Парижі каршерінговий сервіс, який буде обслуговуватися виключно електромобілями. На першому етапі в столиці Франції будуть доступні відразу 400 електричних сіті-карів Smart EQ fortwo, які можна буде взяти і залишити в будь-якому місці міста.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!