RSS
Новости
23 ноября 2018, 11:57
У небезпечній для судноплавства частині протоки Ла-Манш побудують приливну електростанцію
Станцію потужністю 2 ГВт створять спільними зусиллями влади французького регіону Нормандія і британської компанії Atlantic Energy в частині протоки Ла-Манш, що користується поганою славою через сильні і швидкі течії.

Тім Корнеліус, виконавчий директор компанії Atlantic Energy, підписав договір про створення спільного підприємства Normandie Hydrolienne з Ерве Мореном, президентом регіону Нормандія. Фінансування підприємства надійде з боку інвестиційного фонду Normandie Participations, що належить агентству економічного розвитку французького регіону. Контрольний пакет акцій належатиме Atlantic Energy.Проект розбитий на фази.

Спочатку встановлять 20 приливних турбін потужністю по 2 МВт. Перша фаза завершиться в 2021, після чого компанія сподівається отримати згоду уряду на розширення проекту до 200 МВт до 2023 року.

Цієї енергії повинно вистачити на те, щоб забезпечити потреби 250 000 домівок.

Технологія, яку збирається використовувати Atlantic Energy, аналогічна тій, яку компанія вже застосовує в проекті Meygen в Шотландії, але має низку вдосконалень. «Ми використовуватимемо ротори більшого розміру, і всі турбіни  з'єднаємо з підводною підстанцією», - розповів Корнеліус. Це дозволить підвищити надійність системи.

Франція встановила тариф на приливну енергію в розмірі € 150 за МВт * год, але новий проект дозволить знизити ціни більш ніж удвічі. Приливна енергія повинна стати джерелом безперебійної та відновлюваної енергії, а Нормандія з її географічним положенням і кліматом - одним з найбільш придатних для вироблення енергії з води і вітру регіонів Європи.

Раніше ЕлектроВісті писали, що менше ніж за рік потужна турбіна в районі Оркнейських островів справила більше електрики, ніж всі приливні і хвильові електростанції в Шотландії за всю історію. Установка працювала практично безперервно, а спільне вироблення досягло 3 ГВт * год.

Також компанія Tidal Lagoon Power (TLP), розробник мега-проекту в приливній енергетиці отримала схвалення на підключення до Національної мережі приливної електростанції встановленою потужністю 3,24 ГВт в Великобританії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!