RSS
Новости
23 ноября 2018, 19:39
В Австралії успішно завершилися випробування приливних турбін
Невелика турбіна діаметром всього два метри забезпечила майже безперебійну поставку енергії в електромережу найбільшого порта штату Квінсленд і довела, що технологія абсолютно безпечна для морських мешканців.

Австралія може стати світовим лідером з виробництва океанічної енергії, встановивши приливні турбіни в водах уздовж берегової лінії Квінсленда.  Перший генератор виробництва сіднейської компанії MAKO Tidal Turbines протестували в порту міста Гладстон.  Це був демонстраційний проект, покликаний довести, що такі турбіни здатні безперебійно постачати енергію в міську енергетичну мережу.

Генератор має всього два метри в діаметрі і нагадує, скоріше, великий пропелер.  Електрика надходить на берег по кабелю на підстанції місцевих енергетичних компаній, а потім розподіляється по локальній мережі.

Потужності цієї крихітної турбіни досить, щоб цілий день забезпечувати електроенергією одне домогосподарство.  Якщо встановити генератор хоча б на 1 МВт, його потужності вистачить на 600-800 будинків.

Основна перевага таких електростанцій в повній передбачуваності енергії припливів.  Вирахувати, на яку висоту підніметься вода в океані, можна з граничною точністю.  Тому енергетичним компаніям набагато простіше планувати і розподіляти навантаження і балансувати мережу.

Системи зберігання енергії знадобляться для підстраховки всього на чотири-шість годин на добу.  Потім океан знову прийде в рух, і батареї встигнуть зарядитися раніше, ніж настане чергове затишшя.  Крім того, приливні електростанції зможуть замінити дизельні генератори, якими змушені користуватися жителі невеликих островів біля узбережжя Австралії.

Особливо важливо, що такі турбіни абсолютно безпечні для морських мешканців - за цим окремо і дуже пильно стежили під час випробувань.

У порту Гладстона висота припливів досягає п'яти метрів, а на північно-західному шельфі, Північної території, в Торресовій протоці та інших районах Квінсленда вона доходить і до 11 метрів.  Тому Австралія може стати найбільшим виробником океанічної енергії.

На днях також повідомлялося, що у небезпечній для судноплавства частині протоки Ла-Манш побудують приливну електростанцію потужністю 2 ГВт. Цієї енергії повинно вистачити на те, щоб забезпечити потреби 250 000 домівок.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!