RSS
Новости
23 ноября 2018, 21:36
«Полтаваобленерго» і «Запоріжжяобленерго» оштрафували за зловживання монополією
Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету оштрафувала енергопостачальні компанії Полтаваобленерго і Запоріжжяобленерго на 30,1 млн грн і 14,9 млн грн відповідно за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомила прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, доведено, що Полтаваобленерго створювала перешкоди доступу постачальникам електричної енергії за нерегульованим тарифом, а саме компаніям ПЕК Елком, Енерджі 365, Енергосервіс плюс, Енерсвіт, Агро – НВ і ДТЕК Трейдинг на ринок постачання електричної енергії.

Підприємство вимагало від постачальників електроенергії за нерегульованим тарифом документи, які не передбачені чинним законодавством, зволікав з отриманням поштових повідомлень із заявами щодо укладення договорів про передачу електроенергії місцевими електричними мережами. Таким чином промислові споживачі в Полтавській області були обмежені у виборі постачальника електроенергії.

Водночас, Комісія встановила, що Запоріжжяобленерго не погодило повідомлення на заявлений обсяг купівлі електроенергії на оптовому ринку електроенергії постачальнику електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Внаслідок цього постачальник не зміг провести закупівлі електроенергії і поставляти її своєму споживачу. Таким чином він фактично був усунутий з ринку, а його споживач, як це передбачено чинним законодавством, автоматично перейшов до споживання електроенергії від обленерго.

“Такими діями Запоріжжяобленерго не тільки усунуло з ринку свого конкурента, але й позбавило одного з найбільших споживачів електроенергії України (Запоріжсталь) права на вільний вибір постачальника електроенергії, як це передбачено чинним законодавством. Водночас таке порушення Запоріжжяобленерго було скоєно вперше”, – підкреслюється в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України не визнав холдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова монополістом на ринку електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое