RSS
Новости
7 декабря 2018, 12:12
Тепер плавучі сонячні електростанції будуватимуть в Албанії та Кот-д'Івуарі
Ще дві країни оголосили про наміри побудувати свої перші плавучі сонячні станції: Албанія та Кот-д'Івуар. В Албанії реалізацією проекту потужністю 12,9 МВт займеться місцева енергокомпанія KESH, а в Кот-д’Івуарі плавучу сонячну станцію будуватимуть коштами урядових дотацій.

В Албанії має в своєму розпорядженні великою кількістю водойм. Велика частина енергопотреб задовольняється підприємствами гідроенергетики. Місцева енергетична компанія Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) запропонувала Міністерству транспорта і інфраструктури побудувати плавучу сонячну станцію потужністю 12,9 МВт.

Об'єкт планується встановити на поверхні водосховища на річці Дрині в окрузі Шкодер на північному заході Албанії, поруч з іншим об'єктом KESH, гідроелектростанцією Vau-Dejës потужністю 260 МВт. Деталі проекту поки не розкриваються.

Уряд Албанії в даний час прагне розвивати сонячну енергетику і за допомогою тендерів надає значну підтримку великомасштабним проектам.

Що стосується другого проекту, уряд Кот-д'Івуару заявив, що Французьке агентство розвитку (AFD)  виділило 80 млн. євро. За рахунок цих коштів побудують першу в країні плавучу сонячну електростанцію.

"Отримана фінансова допомога призначена для поліпшення доступу до електроенергії, особливо в сільських районах, розширення кола користувачів енергосистеми, впровадження методів управління інфраструктурою, а також інтелектуального управління мережами, і реалізації проекту першої плавучої сонячної електростанції в Африці" , - йдеться в заяві.

Як і у випадку з Албанією, деталі щодо технічної або фінансової складових поки не розголошуються.

В даний час в Кот-д'Івуарі планується здійснити кілька проектів наземних сонячних електростанцій, включаючи сонячну електростанцію потужністю 66 МВт в місті Корхого, в північному регіоні Поро, сонячну єлектростанцію потужністю 37,5 МВт в Департаменті Бундіалі, і станцію потужністю 25 МВт в місті Бенгебугу .

Уряд Кот-д'Івуару планує вийти на рівень 150 МВт нових потужностей сонячної енергетики на рік.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Австралії відкрили найбільшу в країні плавучу сонячну електростанцію потужністю 100 кВт. Вона встановлена на підприємстві з очищення стічних вод і допоможе йому повністю перейти на відновлювану енергію до 2023 року.

Також найбільша водопровідна компанія United Utilities зайнялася реалізацією проекту плавучої сонячної станції потужністю 1 МВт. Станція буде знаходитися поряд з водоочисними спорудами компанії в Ланкаширі, Великобританія.

Ще консорціум голландських компаній реалізує пілотний проект сонячної електростанції, що дрейфуватиме в Північному морі, в найближчі три роки з використанням стандартних сонячних панелей. Консорціум розраховує, що станція у відкритому морі буде на 15% ефективніше існуючих установок.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!