RSS
Новости
18 января 2019, 15:14
Відкрито термоелектричний матеріал з рекордним ККД
Фахівці Х'юстонського університету створили новий клас термоелектричних з'єднань. Один з таких матеріалів перетворює тепло в електрику з рекордною ефективністю.

Термоелектричні матеріали привертають підвищену увагу дослідників, тому що можуть стати джерелом «чистої» енергії, перетворюючи в неї скидне тепло електростанцій або двигунів. Однак серед безлічі багатообіцяльних термоелектричних матеріалів лише одиниці відповідають вимогам, що пред'являються до комерційного продукту.

Відкриття американських учених цікаво саме тим, що дозволяє говорити про економічно вигідну технологію. Їх з'єднання складається з танталу, заліза і сурми і має продуктивність в 11,4%. Це означає, що матеріал виробляє 11,4 ват електрики на кожні 100 ват тепла, які споживає.

Поріг практичної користі пролягає приблизно на рівні 10%, кажуть вчені. Теоретичні розрахунки показують, що ККД з'єднання можна підняти до 14%.

Всього команда розрахувала шість раніше невідомих сполук і успішно синтезувала одну, яка продемонструвала рекордну продуктивність без використання дорогих речовин.

Правда, процес виробництва виявився не з легких, оскільки в речовин, які поєднані у сполуки дуже різні властивості. Наприклад, у танталу точка плавлення вище 3 тис. градусів Цельсія, тоді як у сурми - 630. Тантал жорсткий, а сурма відносно м'яка, це ускладнює дугову плавку - поширений метод з'єднання матеріалів. Вчені в результаті звернулися до інших процесів.

Всі теоретичні розрахунки вчені проводили з опорою на обчислювальні методи. Вони підкреслюють, що тільки завдяки цьому змогли домогтися таких результатів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що вчені з Массачусетського технологічного інституту відкрили унікальний спосіб безкоштовно отримувати електроенергію за рахунок коливань температури в денний і нічний час.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое