RSS
Новости
25 января 2019, 11:57
В Україні готують законопроект для запровадження електронної системи торгівлі твердим біопаливом
Законопроект, який має на меті запровадити систему електронної торгівлі твердим біопаливом в Україні, розглянув Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на нараді з представниками Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіону, Мінагрополітики, Держлісагентства, ДП «Прозорро», Біоенергетичною асоціацією України (БАУ).

Проект Закону – результат ініціативи Держенергоефективності та спільної роботи  з Мінрегіоном, БАУ та проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Як пояснив С. Савчук, зважаючи на досвід країн ЄС, електронна система торгівлі біомасою – це інструмент:

- організації стабільного, конкурентного та прозорого ринку біопалива;

- гарантованого збуту біомаси для виробників енергії;

-  встановлення справедливої ринкової ціни на сировину.

«Окрім цього, впровадження системи торгівлі біопаливом дасть можливість інвесторам оцінити рентабельність проектів та залучити необхідні фінансові ресурси», - наголосив Голова.

Наприклад, із моменту запуску у 2012 р. литовської біржі «Baltpool» у рази збільшилася кількість постачальників біопалива, а обсяг реалізованої сировини зріс із 1%  у 2013 р. до 95% у 2017 році. Завдяки біржі ринок біомаси в Литві став більш прозорим та ефективним.

Тож, під час активної дискусії усі присутні розглянули:

- основні положення створення і функціонування системи електронної торгівлі біопаливом;

-  умови участі гравців ринку біопалива у цій системі;

- обсяги сировини для обов’язкового продажу. 

За результатами наради учасники дійшли згоди щодо необхідності запровадження такої системи та домовилися опрацювати висловлені пропозиції до законопроекту.

Раніше ЕлектроВісті писали, що нова біоенергетика стане провідним фактором зростання ринку відновлюваних джерел енергії до 2023 року, змістивши з першого місця сонячну енергетику. Про це йдеться в дослідженні Міжнародного енергетичного агентства (МЕА)

Також у місті Славутич (Київська область) планують побудувати нову біоТЕС. Інвестору передали земельну ділянку під будівництво.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!