RSS
Новости
1 февраля 2019, 12:00
"Укренерго" готується до будівництва магістральних ЛЕП для об'єднання української енергосистеми з європейською ENTSO-E
НЕК «Укренерго» планує в кінці 2019 року оголосити перші тендери на будівництво магістральних ліній електропередачі (ЛЕП) для підвищення надійності системи енергопостачання. Спорудження передбачено планом заходів щодо синхронізації об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), затвердженим Кабінетом міністрів в кінці грудня 2018 року. Будівництво повинно бути завершено до 2021 року.

Підписана в квітні 2017 року угода про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з ENTSO-E прискорить об'єднання нової моделі українського енергоринку (вступить з 1 липня 2019 роки) з ринками європейських країн.

Складовою частиною вище згаданої угоди є каталог вимог - їх повинні виконати всі енергетичні підприємства України, а роль координатора виконує системний оператор "Укренерго". Мета таких вимог - доведення показників роботи ОЕС України до стандартів європейських країн. Кінцевий термін виконання заходів каталогу - в липні 2022 року.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) повинна передбачити кошти в тарифі енергетичних компаній для виконання каталогу вимог.

"Укренерго" надало відповіді на питання про те, як йде реалізація проектів зі спорудження високовольтних ЛЕП за планом об'єднання ОЕС України з ENTSO-E

Які саме ЛЕП планується збудувати до 2021-2022 років і як введення цих об`єктів вплине на надійність енергосистеми?

Проекти, які планується побудувати до 2021 року:

Проекти, які планується завершити до 2022 року:

"Укренерго" планує інвестиції загальною вартістю $1,5 млрд. Які з проектів фінансуватимуться власним коштом, а які – за рахунок кредитів?

"Укренерго" надає пріоритет кредитам, адже ми маємо змогу залучати кредити від міжнародних фінансових організацій під низькі кредитні ставки.

Наразі розглядається можливість фінансування проекту будівництва підстанції "Слобожанська" з боку Європейського інвестиційного банку, а також лінійних проектів з боку KfW. Відновлення повітряної лінії "ХАЕС – Жешув" планується виконати за рахунок власних коштів.

З 2017 року "Укренерго" реалізує також програму автоматизації підстанцій – до 2028 року планується  автоматизувати всі 103 наші об'єкти. Заходи спрямовані на зниження операційних витрат та підвищення надійності електропостачання.

За цією програмою у 2019 році планується підписання кредитної угоди з KfW за проектом "Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій) – II" (автоматизація 9 ПС) та підписання Кредитної угоди та Гарантійної угоди з ЄБРР за проектом «Модернізація мережі передачі "Укренерго" (автоматизація 12 ПС).

Проекти мать бути реалізовані до початку проходження острівного режиму роботи ОЕС України, тому ми плануємо оголосити перші тендери вже наприкінці цього, або на початку 2020 року  Активна фаза будівництва розпочнеться у 2020 році.

Раніше ЕлектроВісті писали, що міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час Десятого засідання українсько-німецької групи високого рівня в Берліні заявив, що приєднання України до енергосистеми Європи дозволить отримати «електроенергетичний безвіз».

Також ДП «НЕК« Укренерго» започаткувало цикл випробувань енергоблоків ТЕС, ТЕЦ і ГЕС з регулювання частоти та збудження для дослідження можливості синхронної роботи енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

Ще Євросоюз прийняв рішення про виділення 323 млн євро на перший етап синхронізації ліній електропередачі Балтійських країн, що становить 74,6% вартості цього етапу (432,5 млн євро), повідомила Єврокомісія (ЄК).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое