RSS
Новости
8 февраля, 12:39
Найбільший сонячний парк Німеччини побудують поза рамками діючої системи підтримки
Енергетична компанія EnBW планує побудувати в федеральній землі Бранденбург найбільшу в Німеччині сонячну електростанцію встановленою потужністю 175 МВт. Земельна ділянка вже оформлена і план будівництва складений.

Особливістю проекту є його реалізація поза рамками діючої в ФРН системи підтримки розвитку ВДЕ. Ця система зафіксована в законі про відновлювані джерела енергії (EEG).

У деяких виданнях наголошувалося, що цей об'єкт EnBW стане першою німецькою сонячною електростанцією «без субсидій». Таке формулювання може ввести читача в оману. Річ у тому, що, по-перше, будь-яких державних субсидій німецька система підтримки не передбачає і не передбачала взагалі, і, по-друге, останні два роки всі великі сонячні електростанції будуються за результатами конкурсних відборів, на яких встановлюються ціни на електроенергію, яку вироблено такими електростанціями. На останніх тендерах в сонячній енергетиці встановили досить низькі ціни, які можна порівняти з оптовими.

Відмінність випадку EnBW в тому, що компанія отримуватиме відшкодування (плату за електроенергію) не в рамках описаної системи підтримки, а на оптовому ринку. Тобто EnBW спекулює, відмовляючись від гарантованої винагороди (яку, втім ще треба отримати на аукціоні), і розраховуючи на зростання оптових цін. Ці спекулятивні очікування мають підстави.

Нагадаємо, що за даними німецького Союзу сонячної промисловості (BSW-Solar) в 2018 році в ФРН ввели в експлуатацію 2960 МВт сонячних електростанцій, на 68% більше, ніж роком раніше.

Раніше ЕлектроВісті писали, що німецька урядова «комісія по вугіллю» (Kohlekommission) рекомендувала «вихід з вугілля» до 2038 року. За це остаточне «компромісне рішення» проголосували 27 членів комісії з 28.

Також 21 грудня 2018 у Німеччині офіційно завершився видобуток кам'яного вугілля. Закриття останньої шахти в Рурському регіоні означає кінець 200-річної видобутку викопного палива, що зробило можливим індустріалізацію Німеччини. Закриття останніх кам'яних вугільних шахт відбувалося по чисто економічним причинам і почалося в 2007 році. Зараз так звана «вугільна комісія» завершує розробку планів поетапного знищення вугільної енергетики Німеччини, що є важливим кроком до вуглецево-нейтральної економіки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!