RSS
Новости
15 февраля 2019, 12:42
ВДЕ ростуть безпрецедентними темпами - BP Energy Outlook 2019
Нафтогазова компанія BP представила черговий випуск свого традиційного щорічного прогнозу світової енергетики BP Energy Outlook-2019.

Outlook BP зазвичай визначає не один варіант розвитку подій, а набір енергетичних сценаріїв «на будь-який смак». Центральний сценарій, як і раніше, називається "Evolving Transition" ( «Розвивається трансформація»).

Ось так виглядають основні з шести розглянутих сценаріїв, зліва - споживання первинної енергії і його структура, праворуч - викиди:

За прогнозом ВР, в центральному сценарії нові відновлювані джерела енергії (без урахування гідроенергетики) обійдуть вугілля і стануть основним джерелом електроенергії в світі близько 2040 року. На частку вітрових, сонячних електростанцій та інших ВДЕ, не рахуючи ГЕС, припадатиме близько 30% світового виробництва електроенергії, в минулому році нафтовики називали цифру 25%. Ще 22% припаде на частку атомної та гідроенергетики, які BP складає разом.

Ось так це виглядає на графіку, зліва - приріст споживання первинної енергії і частка електроенергії в цьому прирості, праворуч - структура генерації за видами палива:

Компанія очікує зростання відновлюваних джерел енергії за рахунок політики урядів, технологічних змін і зниження вартості енергії, що виробляється на основі вітру і сонця.

Навіть цей піднятий прогноз є не надто агресивним, на днях McKinsey припустила, що ВДЕ (з урахуванням ГЕС) будуть виробляти більше 50% світової електроенергії вже до 2035 року.

У таких регіонах, як Європа, до 2040 року частка ВДЕ в електроенергетиці, на думку BP, досягне 50%.

Виробництво відновлюваної енергії, згідно Прогнозу, буде рости зі швидкістю 7,1% на рік, а її частка в первинній енергії зросте до 15% до 2040 року в порівнянні з 4% сьогодні (в минулому Outlook прогнозувалося 14% до 2040 року).

Темп зростання ВДЕ є безпрецедентним, йдеться в доповіді. Нафті знадобилося майже 45 років, щоб вирости з 1% частки в глобальному споживанні енергії до 10%, природного газу потрібно більше 50 років, очікується, що відновлювані джерела енергії зроблять це протягом 25 років в рамках основного сценарію доповіді.

У разі більш швидкого переходу до низьковуглецевої економіки цей період скорочується до 15 років, що, за словами BP, буде «буквально поза графіком» історичних змін.

В основному сценарії BP пік споживання нафти буде досягнутий приблизно в 2035 році (110 млн барелів на день), а в самому «зеленому сценарії» ця віха може бути досягнута на початку 2020-х років. Раніше BP передбачала, що попит на сиру нафту буде рости до 2040-х років.

Природний газ буде рости на 1,7% на рік, обійде вугілля і стане другим за величиною джерелом світової енергії, а до кінця прогнозного періоду буде конкурувати з нафтою за перше місце. Піка споживання природного газу протягом прогнозного періоду не прогнозується.

Таким чином, в своєму прогнозі BP, як зазвичай, «їде по накатаній колії». Суть можна описати коротко: «все виросте, ВДЕ виростуть більше всіх, але в цілому все залишиться, як раніше - нафту і газ будуть домінувати».

Нагадаємо, що Європа йде до зеленого майбутнього швидше, ніж очікувалося. На кінець 2017 року 17,5% енергії, необхідної Євросоюзу, добувалося з відновлюваних джерел. У 11 країнах частка вже перевалила за 20%.

Також компанія BloombergNEF (BNEF) підрахувала обсяг глобальних інвестицій, спрямованих в «чисту енергетику» в 2018. Світові інвестиції в чисту енергетику в 2018 перевищили $ 325 млрд.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!