RSS
Новости
15 марта, 09:23
В СНУ ім. Лесі Українки модернізують систему утеплення і теплопостачання
ВУЗ отримає ресурси у рамках другого етапу проекту "Вища освіта України", який реалізує Міністерство освіти і науки України. Відомство реалізуватиме даний проект завдяки грантовій угоді з Європейським інвестиційним банком і Північною екологічною фінансовою корпорацією, йдеться на mon.gov.ua.

Міністерство освіти і науки України виділить понад 7 млн євро Східноєвропейському національному університету ім. Лесі Українки. Кошти підуть на підвищення енергоефективності приміщень.

Згідно з проектом, в СНУ встановлять термозахисні конструкції, системи кондиціонування, тепловентиляцію, проведуть електромонтажні роботи та модернізують систему теплопостачання. В навчальному закладі також утеплять фасади, дахи та підлоги у навчальних корпусах і гуртожитках, замінять вхідні двері, встановлять LED-освітлення. Кожна з оновлених будівель перетвориться у дослідну модель, яка дозволить студентам на практиці вивчати енергоефективність та енергозбереження.

У міністерстві зазначили, що деякі вітчизняні виші "потерпають від вкрай енергонеефективних будівель, які «з’їдають» значну кількість коштів, котрі можна було б спрямувати на закупівлю обладнання та покращення якості освіти і умов для навчання студентів".
Гроші надходитимуть впродовж 5 років від ЄІБ (80% фінансування) та спеціального фонду СНУ (20% фінансування).
Запроваджені енергозберігаючі заходи дадуть можливість університету заощаджувати на опаленні та електриці понад 10 млн гривень у рік. Зекономлені кошти спрямують на розвиток матеріально-технічної бази закладу.

Нагадаємо, що в межах проекту фінансування отримають 15 вишів з Києва, Харкова, Одеси, Луцька, Ужгорода, Рівного та Івано-Франківська. Друга фаза оновлення будівель ВУЗів обійдеться в 79 млн євро.

В рамках першого етапу проекту "Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток" було відібрано 7 університетів, серед яких: Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова та інші.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що 15 будівель Міністерства освіти і науки та Державної служби статистики енергомодернізують за 60 млн. грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!