RSS
Новости
15 марта 2019, 17:40
Британський стартап Paragraf першим запускає масове виробництво графена
Компанію Paragraf заснували дослідники з Кембриджського університету, які відкрили ефективний спосіб виробництва графена в великих масштабах, перевершивши Intel, Samsung і IBM.

Заснована вихідцями з Кембриджського університету компанія Paragraf зараз випускає тільки графенові пластини діаметром не більше 20 см. У майбутньому британський стартап планує використовувати їх для виробництва транзисторів.

Технологія дозволить налагодити масове виробництво надпотужних процесорів, які за швидкістю в 10 разів перевершать традиційні кремнієві аналоги.

Першу партію електронних пристроїв з графенових елементами Paragraf обіцяє випустити вже в найближчі місяці.

Розроблені компанією пластини також можна буде застосовувати для створення хімічних і електричних датчиків.  Використання унікального вуглецевого матеріалу підвищить їх чутливість в 30 разів.

Як відзначають представники стартапу, Paragraf перевершив всіх конкурентів в області виробництва графена.  Налагодити випуск пластин такого діаметру без втрати якості раніше не вдавалося нікому - ні університетам, ні великим корпораціям, в тому числі Samsung, Intel і IBM.

Найчастіше для лабораторних експериментів використовують графенові пластівці, оскільки виробляти їх набагато простіше.

Компанія не пояснює, який саме метод виробництва вона використовує.  На сайті Paragraf описані можливі сценарії застосування графена для створення тачскріну, сонячних панелей і датчиків.  Але для технології використовуються лише абстрактні описи.

«Інноваційний підхід Paragraf дозволяє втілити в життя великі ідеї з наукової фантастики», - зазначають автори проекту.

Непрозорий підхід до розробок не заважає Paragraf отримувати інвестиції.  На початку 2018 року стартап залучив £ 2,9 млн ($ 3,9 млн).  Більшу частину грошей вклала структура Кембриджського університету Cambridge Enterprise, яка фінансує проекти співробітників вузу.

Всього в Paragraf працює 16 чоловік.  За чотири роки існування компанія встигла оформити вісім патентів.

Революційний двовимірний матеріал відкрили в 2004 році.  Тоді ж учені відзначили унікальні властивості графена.  По міцності він в 200 разів перевершує сталь і проводить електрику в 10 разів ефективніше, ніж мідь.  За електропровідності графен також в 250 разів перевершує кремній.

Поки вуглецевий матеріал не отримав широкого поширення, оскільки його виробництво обходиться занадто дорого.  Також вчені поки намагаються знайти оптимальні сценарії застосування графена і підібрати відповідний форм-фактор.  Для цього вони створюють графенові наноленти, «пластилін», чорнило, кристали і навіть «торти».

Раніше Електровісті повідомляли, що редакція Physics World назвала «проривом року» надпровідний графен, розроблений в Массачусетському технологічному інституті.  Вчені виявили, що цей двовимірний матеріал може вести себе як ізолятор і надпровідник в залежності від кута, під яким розташовані його шари один до одного.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!