RSS
Новости
22 марта 2019, 12:00
Осло першим у світі впровадить бездротову систему зарядки електрокарів
Індукційні системи підзарядки встановлять під дорожнім покриттям. Поки скористатися сервісом зможуть лише таксі, обладнані спеціальним передавачем. Але до 2025 року Норвегія розраховує заборонити продаж машин з ДВС.

Влада Осло планує оснастити системами бездротової зарядки смуги доріг, виділені для стоянки таксі. Чекаючи клієнта, EV-таксі заряджатимуться.

В основу розробки ляже метод індукції, який інженери визнали найбільш енергоефективним. В дорожнє полотно вмонтують зарядні пластини, а електрокари оснастять передавачами.

Потужність системи досягатиме до 75 кВт. Роботу над проектом доручили фінській компанії Fortum і американському виробникові бездротових установок Momentum Dynamics.

Їм потрібно буде побудувати першу в світі міську мережу бездротової зарядки. В майбутньому її планують масштабувати й адаптувати для всіх власників електрокарів.

Згідно з планом муніципальної влади, з 2023 року надавати послуги таксі в Осло зможуть тільки автомобілі з нульовими викидами. Для безперебійної роботи потрібна бездротова інфраструктура, адже при використанні традиційної електрозаправної системи у водіїв йшло б занадто багато часу на пошук потрібної станції.

Електродержава

Завдяки державним пільгам Норвегія вже стала світовим лідером по впровадженню електромобілів, поступившись лише Китаю.

У 2018 році в країні продали більше ніж 46 тис. електрокарів. Кожна третя машина, яку купували норвежці, оснащена електродвигуном.

Завдяки численним пільгам покупка електрокара Tesla в Норвегії обходиться дешевше, ніж придбання бензинової малолітражки.

Купувати позашляховики з ДВС також невигідно. Model X від Tesla коштує на норвезькому ринку $ 106 тисяч, а бензиновий кросовер Volvo XC90 з урахуванням всіх зборів обійдеться в $ 107 тисяч. У США ту ж модель можна купити всього за $ 47 700.

В Норвегії склалися вигідні умови для введення пільг і розвитку електротранспорту. Головна перевага - це відсутність великих локальних автовиробників. Наприклад, в Німеччині та Франції базуються великі компанії, які випускають машини з ДВС, і хочуть зберегти статус-кво, а в Норвегії такої проблеми немає.

До 2025 року країна планує припинити продаж бензинових і дизельних авто. До 2030 її приклад наслідуватимуть Швеція і Данія, а до 2040 - Іспанія.

Раніше ЕлектроВісті писали, що німецький автоконцерн BMW заявив, що почне випускати індукційні зарядки для своїх електромобілів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!