RSS
Тренды
29 марта 2019, 12:41
У світі зростає споживання енергії та збільшується кількість викидів парникових газів - МЕА
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) випустило чергову доповідь про стан світової енергетики та викидів СО2 - Global Energy and CO2 Status Report.

Згідно зі звітом, світовий попит на енергію в 2018 році зростав найшвидшими темпами за останнє десятиліття, а викиди CO2 виросли до рекордно високого рівня.

Світове споживання енергії збільшилося в минулому році на 2,3%. Такий високий попит, «обумовлений сильною глобальною економікою і більш високими потребами в опаленні і охолодженні в деяких регіонах», привів до збільшення викидів CO2 на 1,7% до нового максимуму в 33 гігатонн.

Збільшився попит на всі види палива, але лідером був природний газ, на який припало 45% зростання енергоспоживання, головним чином, за рахунок Китаю та США.

Лідерами зі зростання викидів стали Китай, Індія і США, на які припадало 85% чистого приросту викидів. У той же час «викиди скоротилися в Німеччині, Японії, Мексиці, Франції та Великобританії», - наголошується в звіті.

Частка вугілля у світовій енергетиці продовжує знижуватися, але в 2018 році його споживання в абсолютних цифрах знову збільшилася, відповідно, зросли і викиди. Азія - особливо Китай - є рушійною силою цього зростання. Вироблення електроенергії на вугільному паливі - це 30% світових викидів CO2. Велика частина вугільної генерації сьогодні сконцентрована в Азії, де вік середньостатистичної вугільної електростанції становить всього 12 років, на десятки років менше середнього економічного терміну служби (близько 40 років). Відзначимо, що зростання вугільної енергетики в світі очевидно сповільнюється.

Реліз МЕА називає електроенергію «паливом» майбутнього і зазначає, що світове споживання електроенергії збільшилося на 4% в 2018 році, випередивши зростання загального попиту на енергію. Електрика наближається до 20-відсоткової частки в загальному кінцевому споживанні енергії.

Попри збільшення використання викопного палива, відновлювані джерела енергії також зіграли велику роль в задоволенні попиту на енергію. Виробництво енергії на основі відновлюваних джерел енергії виросло на 4% в 2018 році, склавши майже чверть зростання споживання первинної енергії. Виробництво електроенергії на основі відновлюваних джерел енергії також зросло найвищими темпами за останнє десятиліття, забезпечивши майже 45% загального зростання електроенергії в світі в 2018 році.

МЕА говорить, що використання відновлюваних джерел енергії «має розширюватися набагато швидше», щоб відповідати власним сценарієм сталого розвитку агентства, і ВДЕ повинні забезпечувати дві третини вироблення електроенергії до 2040 року.

Виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль відзначає: «Ми спостерігали надзвичайно високе зростання світового попиту на енергію в 2018 році, найвищий темп в цьому десятилітті. Минулий рік також можна вважати ще одним золотим роком для природного газу, на який припала майже половина зростання світового попиту на енергію. Попри значне зростання використання відновлюваних джерел енергії, глобальні викиди все ще ростуть, що ще раз демонструє необхідність більш термінових дій на всіх фронтах - розробки всіх рішень в області чистої енергії, скорочення викидів, підвищення ефективності та стимулювання інвестицій та інновацій».

Нагадаємо, що Європейський парламент прийняв резолюцію, яка не має зобов'язуючого характеру, відповідно до якої викиди парникових газів в ЄС до 2030 року повинні бути знижені на 55%, а до 2050 р Союз повинен досягти «кліматичної нейтральності». За рішення проголосували 369 парламентаріїв, проти - 116, утрималися сорок депутатів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое