RSS
Новости
29 марта 2019, 15:08
Aerion AS2 – перший надзвуковий літак на біопаливі
Американська корпорація готує до випуску модель бізнес-джету Aerion AS2. В якості палива повітряне судно буде заправлене синтетичним парафіновим керосином. Використання такого палива триматиме під контролем шкідливі викиди – невід’ємну частину надзвукових перельотів.

Як пояснив голова Aerion – Том Вайс, використання біопалива дозволить зменшити кількість викидів CO2 на 40%.

За словами виконавчого директора, надзвукові літаки повинні відповідати тим самим стандартам, що і звичайні літаки з дозвуковою швидкістю. Однак, вони використовують більшу кількість палива, тому не можуть відповідати встановленим екологічним стандартам. Синтетичний керосин частково допоможе вирішити проблему.

aerion

Більшість традиційних літаків змішують біопаливо зі звичайним керосином, щоб не зіпсувати двигун. Aerion планує вдосконалити систему і зробити її сумісною з чистим SPK.

Крейсерська швидкість лайнеру становитиме 1610 км/год. Завдяки цьому показнику AS2 на 70% перевершить більшість бізнес-джетів на ринку.

Вартість літака складатиме 120 млн доларів, перші тестові польоти відбудуться в 2023 році.

Aerion презентувала проект ще в 2014 році, в 2018 році показала дизайн турбовентиляторного реактивного двигуна GE Affinity. Це новий клас двигунів, котрий буде працювати однаково ефективно на різних швидкостях, як над водою так і над землею.

В лютому, авіагігант Boeing вклав кошти в американську компанію, однак точна сума інвестицій не розголошується. 

За прогнозами аналітиків, вже в 2025 році, надзвукові літаки перевозитимуть 13 млн осіб щорічно. Над проектами літаків, швидкість яких перевищує швидкість звуку, працюють Spike Aerospace, Boom Supersonic та Lockheed Martin.

Нагадаємо, що в боротьбі за зменшення шкідливих викидів, канадська авіакомпанія замінить гідролітаки на електричні моделі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!