RSS
Новости
19 апреля 2019, 15:40
Toyota: «Заробити на електромобілях сьогодні неможливо»
Tesla зазнає колосальних збитків, а гіганти автопрому вкладають в електрокари мільярди доларів без будь-якої віддачі. Електромобілі - це катастрофічно невигідне підприємство, вважає керівник Toyota в США Боб Картер. У прибуток можна вийти тільки завдяки підтримці держави.

За останні чотири роки автовиробники інвестували у виробництво електрокарів $ 255 млрд. Вони перебудовують заводи, вкладаються в стартапи і підтримують розробку інноваційних батарей.  Але, як вважає віце-президент Toyota Motor North America Боб Картер, всі зусилля марні.

У США, як і в більшості інших країн, випуск електромобілів - збитковий бізнес.  За оцінкою Картера, один тільки акумулятор коштує $ 34 тис., при цьому середня ціна EV на ринку становить ті ж $ 34 тис.

«Про вигоду тут не йдеться», - заявив керівник американського підрозділу, виступаючи на конференції Асоціації автодилерів США.

Раніше на тій же конференції виступив глава Volkswagen AG в Америці Скотт Кео.  За його словами, Tesla довела - електромобілям є місце на автомобільному ринку.  «Ніколи ще в історії автопрому компанії не вдавалося за кілька років з нуля потрапити в топ люксового сегмента», - вказав Кео.

У першому кварталі Tesla увійшла в трійку лідерів з продажу автомобілів класу люкс в США, поступившись тільки BMW і Mercedes-Benz.  Але ці дані не здаються переконливими віце-президенту Toyota.  Боб Картер впевнений, що жодна з компаній, що продають електрокари в Америці, не виходить в плюс.

«Ніхто не отримує прибуток від продажу електромобілів.  Ринок в США буде еволюціонувати повільно.  На відміну від Китаю і Європи, де галузь регулює держава », - говорить Картер.

Попит на електрокари в Америці поки дійсно невеликий.  За даними Reuters, в 2018 році машини на електротязі склали всього 2% від загального числа продажів.  Причому при підрахунках враховували і гібриді.  Третина продажів припала на електрокари Tesla.  В цілому вони займають сьому сходинку за часткою продажів електромобілів в світі.

Експерти вважають, що показники істотно не зміняться до тих пір, поки не будуть падати ціни, а інфраструктура не стане доступнішою.  Потрібен також прорив в розробці батарей, щоб збільшився запас ходу.

Але в деяких країнах відсутність проривних технологій не завадило розвиватися електротранспорту.  У березні в Норвегії електромобілі вперше перевершили з продажу машини з ДВС.  Причиною для такого буму стала державна підтримка і численні пільги.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!