RSS
Новости
26 апреля 2019, 11:49
Індійська Tata Power більше не будуватиме вугільні електростанції
Найбільша приватна енергетична компанія Індії Tata Power більше не будуватиме вугільні електростанції.

Така інформація міститься в звіті «Tata Power: Renewables to Power Growth» ( «ВДЕ для зростання») випущеному Інститутом економіки енергетики та фінансового аналізу (Institute for Energy Economics and Financial Analysis - IEEFA).

Довгострокова стратегія компанії передбачає, що Tata буде будувати головним чином електростанції, що працюють на основі відновлюваних джерел енергії. У плані розвитку до 2025 року встановлено, що 70% нових потужностей буде представлено сонячними, вітровими і гідроелектростанціями.

Відзначимо, наскільки швидко трансформуються уявлення про майбутнє індійської енергетики. Якщо зовсім недавно вважалося очевидним, що для задоволення зростаючих потреб Індії в електроенергії буде необхідне вугілля, то сьогодні відзначається неабиякий скептицизм з приводу майбутнього вугільної генерації. Так, за нинішньої встановленої потужності вугільної енергетики Індії в 221 ГВт ще близько 94 ГВт перебувають на різних стадіях проектування і будівництва, проте перспективи їх введення в дію зовсім неочевидні.

На теплові електростанції сьогодні припадає 70% встановленої потужності, що знаходиться під управлінням Tata Power. У переважній більшості - це старі об'єкти, після 2013 року компанія збільшила теплові потужності всього лише на 68 МВт, але побудувала понад 2000 МВт сонячних і вітрових і 246 МВт гідроелектростанцій.

У звіті наголошується, що вугільні електростанції в Індії, які розташовані не на родовищах і використовують імпортне вугілля, економічно нежиттєздатні.

Індійські теплові електростанції стикаються з падінням КВВП, і це негативно відбивається на їх фінансових показниках. Також і найбільший вугільний актив Tata Power, вугільна електростанція Mundra (більше 4 ГВт) приносить збитки.

Нагадаємо, що компанія Mercom India опублікувала попередні статистичні дані про розвиток енергетичного сектора в країні в 2018 році. Більше половини введених в експлуатацію потужностей в Індії в 2018 році - сонячні електростанції. 

Раніше ЕлектроВісті писали, що уже кілька років Данія займає провідну позицію в сфері вітроенергетики. Країна створила ефективну енергомережу, яка активно використовує альтернативну енергію в своїй роботі. Проте, країна продовжує ставити перед собою все більш грандіозні цілі в області впровадження ВДЕ. Данія відмовляється від вугілля на користь комбінованої генерації електроенергії і тепла.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Тренды
1 день назад