RSS
Новости
26 апреля 2019, 12:50
Міненерговугілля оприлюднило проект Порядку проведення аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами
Міністерство енергетики та вугільної промисловості опублікувало проект постанови Кабінету міністрів про Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами та Порядку вибору організаторів таких аукціонів.

Документ, який є одним з основних в нормативно-правовій базі щодо забезпечення роботи нової моделі оптового ринку електроенергії, опублікований на сайті міністерства.

Як наголошується в аналізі регуляторного впливу документа, для початку роботи нової моделі з 1 червня, до 1 липня має пройти реєстрація учасників ринку двосторонніх договорів, а для цього необхідно визначити організатора відповідних електронних аукціонів, який забезпечить процес.

Впровадження аукціонного механізму продажу електроенергії за двосторонніми договорами спростить для учасників процес пошуку контрагентів, забезпечить реальну конкуренцію на ринку і вільне ціноутворення, але при цьому запобіжить істотне підвищення цін на електроенергію АЕС, пояснюють автори Порядку.

Документ регулює правила роботи трьох національних виробників електроенергії (НАЕК "Енергоатом", ПАТ "Укргідроенерго" та ПАТ "Центренерго"), однак до аукціонів можуть на добровільних засадах приєднатися інші учасники ринку.

За оцінкою розробників документа, підготовчий період до проведення аукціонів складе 60-75 днів.

Передбачається, що за ходом аукціонів буде стежити аукціонний комітет з шести представників госорорганов (по двоє - від Міненерговугілля та Мінекономірозвитку, по одному - від НКРЕКУ і Антимонопольного комітету України).

Проект порядку передбачає, що право ініціювати аукціон має виключно продавець електроенергії. Він же розраховує стартову ціну електроенергії і подає на узгодження аукціонному комітету. При цьому стартова ціна для перших аукціонів (який проводяться протягом першого місяця після запуску нової моделі оптового ринку) не може перевищувати середньозважену оптово-ринкову ціну за останні три місяці, що передують даті аукціону. Для подальших аукціонів - не може перевищувати середньозважену ціну, що склалася на ринку "на добу перед" за попередню декаду.

В липні 2019 року в Україні заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії на виконання закону "Про ринок електроенергії", прийнятого в квітні 2017 року. Передбачається перехід від роботи за моделлю "єдиного покупця" до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками, введення балансуючого ринку, ринку "на добу вперед" і внутрішньосуточного ринку.

Нагадаємо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості опублікувало проект «Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності і виконання заходів з управління попитом», який визначає умови проведення конкурсу для створення нових маневрових і акумулюють потужностей (наприклад, газопоршневих агрегатів, літій-іонних батарей), які необхідні для балансування енергосистеми. Відповідний проект документа був 24 квітня опублікований на сайті міністерства.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості звернулося до Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і ринку комунальних послуг (НКРЕКУ), з проханням вивчити наслідки скасування постанови комісії, яким припинено дію диференційованих тарифів на електроенергію для непобутових споживачів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!