RSS
Новости
26 апреля 2019, 13:21
Україна призупинила транзит російської нафти до Європи
АТ "Укртранснафта" вимушено припинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди" о 21:43 в четвер.

"Таке рішення компанія, зокрема, прийняла керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти по території України. Відповідно до умов цього договору," Укртранснафта "має право зупинити прийом російської нафти, якщо сировина не відповідає якісним показникам. Всі матеріальні збитки покладаються на сторону, яка не стримала виконання своїх обов'язків", - йдеться в повідомленні "Укртранснафти".

Крім того, "Укртранснафта" вдалася до таких дій у зв'язку з відмовою прийому неякісної російської нафти на приймально-здавальній ділянці "Будковце" (Словаччина) і через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній ділянці нафти "Фенешлітке" (Угорщина).

В "Укртранснафті" не змогли назвати можливі терміни відновлення транзиту російської нафти, нагадавши, що обговорення ситуації операторами МН "Дружба" заплановано в полудень п'ятниці в Мінську.

Європейські контрагенти вже заявили про неготовність приймати неякісну нафту. При цьому її зберігання "Укртранснафтою" в своєму резервуарному парку в Бродах напевно зашкодить обладнанню.

Концерн "Белнефтехим" увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості що надходить по нафтопроводу з Росії нафти. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук нафти Urals, що надходить по нафтопроводу "Гомельтранснафта Дружба", перевищує "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - ВАТ "Мозирський НПЗ" (Гомельська обл.) і ВАТ "Нафтан" (Вітебська обл.) Повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

У зв'язку з цим Білорусія 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

"Гомельтранснафта Дружба" 24 квітня зупинило транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки "Дружби" PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. О 22:00 за варшавським часом вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті "Адамове" на невизначений термін.

За інформацією головного інженера "Гомельтранснафта Дружба" Андрія Вериго, "на заході нафтопровід від Мозиря в західну сторону повністю зупинений, засувки закриті". "Зберігається поставка нафти по іншій гілці в обсягах, необхідних для транзиту в напрямку України, це близько 40 тис. тонн на добу", - додав він.

Віце-прем'єр РФ Дмитро Козак підтвердив проблему з транзитом нафти через Білорусію нафтопроводом "Дружба", закликавши не політизувати ситуацію, оскільки це є технічною проблемою.

Раніше ЕлектроВісті писали, що у Брюсселі пройшли чергові тристоронні переговори в форматі Україна - Росія - Єврокомісія. Їх метою було спробувати знайти компроміс щодо продовження транзиту російського газу по території України. Колишня керівниця прес-служби "Укртрансгазу" Інна Коваль озвучила свою думку про те, чому Україні варто готуватися до Третьої газової війни з Росією.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое