RSS
Новости
26 апреля 2019, 15:07
Кам'янець-Подільський розробить ТЕО будівництва біогазових установок за рахунок гранту фінсько-українського трастового фонду
Кам'янець-Подільська міськрада має намір отримати грант фінсько-українського трастового фонду в розмірі 300 тисяч євро для розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва біогазових установок з переробки відходів тваринництва і рослинництва.

Зокрема, як повідомляється на офіційному сайті міськради, як об'єкти впровадження установок розглядаються Довжоцький спиртзавод і ВАТ "Авіс".

Передбачається, що установки вироблятимуть біогаз з курячого посліду, барди (відходи спиртового виробництва), мулу та інших відходів рослинництва за фінською технологією, яка зараз активно впроваджується в країнах Європи та Китаї.

Завдяки установкам місто розраховує отримувати 8 млн кубів біогазу. Для розробки проектно-кошторисної документації,  на початок травня в Кам'янець-Подільський приїдуть фахівці з Гельсінкі, щоб обстежити ділянки, виділені під будівництво.

Питання будівництва заводу з переробки відходів птахофабрики "Авіс" в Кам'янці-Подільському піднімається з 2013 року, оскільки проблема утилізації курячого посліду птахофабрики призводить до численних скарг з боку сільських рад. Фінсько-український трастовий фонд фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії і керується НЕФКО. Його мета - надання консультацій та інвестицій для проектів в сферах енергоефективності та альтернативної енергетики.

Нагадаємо, що будівництво біогазових комплексів проходить і в інших регіонах України. У 2019 року в Миколаївській області почалося будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії, а в Дніпрі будують біогазову електростанцію для переробки мулу стічних вод.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!