RSS
Новости
26 апреля 2019, 18:31
У зоні відчуження відбувся art performance Руслани – Чорнобиль RE:start
25 квітня, у Чорнобилі, Руслана Лижичко і волонтери вшанували пам'ять загиблих під час трагедії на Чорнобильській АЕС. На сьогоднішній день Руслана – один з 20 амбасадорів чистої енергії у світі. Разом з командою волонтерів співачка поклала квіти на меморіал, як жест подяки ліквідаторам катастрофи, після чого почався перфоманс.

Перфоманс проходив на центральній площі Чорнобиля. Головна ідея виступу виконавиці – показати яку небезпеку несуть атомні електостанції, на прикладі однієї з найбільших техногенних катастроф світу та вшанувати пам'ять всіх, хто віддав життя під час трагедії на ЧАЕС.

руслана

Руслана розповіла, що аварія на Чорнобильській АЕС стала своєрідним уроком для всього світу, а також наголосила, що це має стати поштовхом для розвитку і переходу на відновлювані джерела енергії в Україні. Виконавиця закликала відмовитись від викопних джерел палива, використовувати чисту енергію, отриману з ВЕС, ГЕС та СЕС, а також окреслила нову мету – Україна повинна перейти на 100% чисту енергію, що є цілком реальним.

Також, до Чорнобиля прибули гості, діячі у сфері чистої енергетики. Виконавиця запросила на сцену представників “зеленої” енергетики в Україні: Андрія Конеченкова від “Української вітроенергетичної асоціації”, Олександра Рєпкіна – президента організції «Українська Воднева Рада», Віктора Куртєва - засновника громадської організації «Центр розвитку Бессарабії», Стефана Гзенгера, члена виконавчого комітету платформи Global 100% RE і генерального секретар Світової вітроенергетичної асоціації та інших учасників ринку відновлюваної енергії.

чорнобиль

Стефан Гзенгер: “Ми знаходимося в особливому місці, в особливий час. Те, що трапилося в Чорнобилі 33 роки тому змусило людей у цілому світі замислитися над тим, яку енергію ми використовуємо. Сьогодні ми тут, аби зробити ривок у бік чистої енергії, а ті люди, що зібралися та утворили ініціативу Global 100% RE UKRAINE, зроблять усе можливе для того, аби українці жили у енергонезалежній країні. Я в цьому впевнений”.

Зокрема, гості-спікери наголосили на тому, що прийнятий законопроект про впровадження системи аукціонів в альтернативній енергетиці – це ще один крок вперед у розвитку відновлюваних джерел енергії. Також, метою на 2019 рік є підвищення відсотку ВДЕ в Україні, адже збільшення кількості електростанцій в країні зобов’язане цьому посприяти.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое