RSS
Новости
31 мая 2019, 19:33
Facebook вперше інвестує в сонячну енергетику
Як відомо, компанія Facebook поставила перед собою мету досягти стовідсоткової частки ВДЕ в енергозабезпеченні всіх своїх операцій до кінця 2020 року.

Для виконання цього завдання компанія активно виступає в ролі покупця «зеленої» електроенергії за двосторонніми договорами купівлі-продажу (англ. - Power Purchase Agreements або PPA).  Такі угоди стають все більш популярним механізмом придбання поновлюваної електрики, з одного боку, і фінансування нових проектів ВДЕ, з іншого.  За даними Bloomberg NEF, в 2018 р. корпоративні закупівлі ВДЕ електроенергії за прямими договорами в світі виросли більш ніж в двоє і досягли 13,4 ГВт.

За даними офіційного сайту Facebook, споживання енергії концерну в глобальному масштабі швидко росте і в 2018 році склало 3,42 ТВт * год (див. Графік), з яких 75% було покрито за допомогою поновлюваних джерел енергії (такий обсяг електрики ВДЕ електростанцій був придбаний  компанією).

 

Споживання енергії Facebook

Сьогодні Facebook вперше вирішив змінити роль покупця електрики на роль інвестора в генерацію.  Компанія інвестує в гігантську сонячну електростанцію Prospero Solar в  «нафтовому штаті» Техас потужністю 379 МВт.  Після введення в експлуатацію в 2020 році вона стане однією з найбільших сонячних станцій у США.

Вкладення Facebook в об'єкт здійснюється у формі так званої tax equity investment ( "податкової інвестиції").  Мова йде про те, що Facebook викуповує у девелопера, яким в даному випадку є Longroad Energy, об'єкт (або його частина), і з цим отримує право на федеральні податкові відрахування (tax credits), які діють в США стосовно сонячним електростанціям.

«Ми завжди шукаємо додаткову гнучкість в способах досягнення наших цілей в галузі поновлюваних джерел енергії», - говорить Пітер Фрід, менеджер по енергетичній стратегії Facebook.  «Інвестиції дійсно є ще одним потенційним шляхом для досягнення цих цілей».  Загальна сума інвестицій не розкривається, хоча компанія заявляє, що її вкладення покривають «значну» частину загальних витрат за проектом.  Загальний пакет фінансування сонячної електростанції Prospero Solar оцінюється в 416 мільйонів доларів США.

У проекту є ще одна цікава деталь.  Одним з покупців електрики, яка буде вироблятися сонячною електростанцією, є Shell Energy North America, дочірнє підприємство нафтогазового концерну Shell.  Воно уклало 12-річну угоду з об'єктом.

На електростанції будуть використані американські тонкоплівкові сонячні модулі First Solar, інвертори TMEIC і трекери NEXTracker.

Зазначимо, корпоративні ініціативи є важливим фактором енергетичної трансформації.  Прагнення компаній купувати ВДЕ електроенергію стимулює розвиток поновлюваних джерел енергії в усьому світі.

Раніше повідомлялося, що Facebook до 2020 року хоче повністю перейти на відновлювані джерела енергії.  Цим кроком компанія прагне підтримати спроби світової громадськості протистояти глобальним кліматичним змінам.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!