RSS
Новости
7 июня 2019, 11:58
Реймонд Карлсен: у нас надзвичайно кваліфікований штат в Україні, який Scatec Solar залучить в проекти по всьому світу
Scatec Solar є найбільшим іноземним інвестором в сонячній енергетиці в Україні. Норвезька компанія успішно реалізує свій амбітний план по будівництву 400 МВт сонячних електростанцій (СЕС) в Україні в цьому році і планує продовжити подальший розвиток на умовах закону про "зелені" аукціони. Головний виконавчий директор Scatec Solar Реймонд Карлсен (Raymond Carlsen) розповів про досвід компанії в Україні і плани на майбутнє. ЕлектроВісті наводять найцікавіші факти з інтерв'ю.

Перші враження компанії від роботи в Україні

У компанії вважають, що до кінця 2019 року їхній портфель проектів буде близький до 400 МВт загальної встановленої потужності в Україні, а загальний обсяг інвестицій складе 250-300 млн євро.

У цьому році будуватимуть 5-6 проектів. Зараз у них є п'ять проектів на різних стадіях розвитку, три з яких вже будуються: це кластер проектів потужністю 47 МВт в Миколаївській області, один проект потужністю 32 МВт в Черкаській області та на початку червня стартував останній проект потужністю 148 МВт в Миколаївській області. Крім того, Scatec Solar працює над проектами із загальною потужністю 274 МВт, вони в процесі розробки.

Досвід компанії участі в аукціонах

Компанія є найбільшим оператором сонячних проектів в Південній Африці, в 2010 році вони брали участь в аукціонах в цьому регіоні, і були одними з переможців. Крім того, вони брали участь в аукціонах у багатьох інших країнах.

Як в компанії відносяться до «зелених» аукціонів в Україні

В Україні багато що залежить від надійності критеріїв відбору, які встановлює держава. Існує ризик, що будуть дуже привабливі пропозиції, але станції не будуть будуватися.

З точки зору сонячного випромінювання, існує велика різниця між північчю і півднем України. На півдні багато сонця, тому всі хочуть будувати саме в цьому регіоні. Водночас, мережа вже перевантажена на півдні. Гармонізація цих двох аспектів важлива, і влада повинна ретельно продумати, де вони хочуть розвивати майбутні відновлювані проекти.

В майбутньому дуже важливо буде стабілізувати енергосистему.

Як в компанії оцінюють ризик обмеження для підключення до мережі в Україні нових "зелених" електростанцій

Кожен оператор мережі і енергосистеми повинен мати можливість балансувати потужність, інакше будуть перебої з розподілом електроенергії, скачки напруги та інше. Тому у них повинна бути достатня потужність в запасі для регулювання. В Європі для цього використовуються газові електростанції.

«Укренерго» працює над цим питанням, у них буде окрема програма, вони шукають для неї фінансування, щоб отримати цю стабілізуючу потужність.

Проекти по накопиченню енергії в Україні

В майбутньому розподілена генерація стане більш популярною, країні не знадобляться великі мережі, тільки невеликі енергосистеми, які будуть забезпечуватися, зокрема, сонячними станціями і сховищами.

Основні тенденції на ринку сонячної енергії

За останні десять років спостерігається зниження цін на сонячні панелі на 80%, і, ймовірно, буде аналогічне зниження цін на сховища енергії. За останнє десятиліття ефективність панелей збільшилася на 30-40%. І цей тренд продовжиться. Будуть сонячні панелі або інше обладнання, що виробляє електроенергію з енергії сонце. Ці технології поширяться і на рівні домогосподарств, зокрема на дахах авто. В майбутньому відновлювані джерела енергії будуть використовуватися в декількох нових сферах.

Раніше ЕлектроВісті писали, що норвезька Scatec Solar в 2018 році заснувала і придбала близько десятка компаній в Україні для здійснення своїх проектів з будівництва сонячних електростанцій (СЕС).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!