RSS
Новости
5 июля 2019, 11:45
Вибір на користь малих модульних реакторів Holtec є найбільш перспективним для України – «ДНТЦ ЯРБ»
Вибір майбутньої реакторної технології для будівництва нових об’єктів атомної генерації в Україні на користь малого модульного реактору за проектом американської інжинірингової компанії Holtec International є найбільш прийнятним на сьогодні завдяки перевагам даної технології та можливості адаптації вітчизняної нормативно-правової бази для реалізації згаданої технології.

Таку думку під час конференції «Український ядерний форум 2019: Ядерна енергетика – стан та тенденції розвитку» висловив директор державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» Ігор Шевченко.

«Запропонований компанією Holtec апарат належить до еволюційних. Ми вважаємо, що найбільш перспективним є якраз спорудження таких апаратів в Україні, так як їх технології та готовність нашої нормативної бази найбільш прийнятні», - сказав він.

За словами Шевченко, «ДНТЦ ЯРБ» вже розпочав вивчення міжнародного досвіду ліцензування технології малих модульних реакторів та документації від Holtec International. На думку Шевченко, залучення на ранніх етапах впровадження нової технології експертної організації при Державній інспекція ядерного регулювання, функцію якої виконує саме «ДНТЦ ЯБР», буде сприяти реалізації проекту в Україні.

«Перевага залишається на стороні легководних, еволюційних проектів малих модульних реакторів, саме тому ми зі своєї сторони підтримуємо рух «Енергоатому» в сторону будівництва проекту SMR-160», - додав він.

10 червня ДП «НАЕК «Енергоатом», Holtec International та «ДТНЦ ЯРБ» підписали угоду про створення консорціуму, який називається «Ядерний модуль», завданням якого є сприяння для впровадження технології малих модульних ядерних реакторів SMR-160 в Україні.

На консорціум покладені наступні завдання: аналіз нормативної документації, що використовується при розробці концептуального проекту енергоблоку з реактором SMR-160; аналіз проекту АЕС з енергоблоками SMR-160; підготовка вихідних даних, необхідних для розробки ТЕО; оцінка проекту SMR-160 на відповідність критеріям відповідно МАГАТЕ; підготовка документів для прийняття рішення на національному рівні стосовно впровадження реакторної технології SMR-160 в Україні.

Нагадаємо, що НАЕК «Енергоатом» і французька компанія Technetics Group підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво в ядерно-енергетичній галузі. Підписання відбулося 19 червня 2019 в офісі представництва НАЕК «Енергоатом» в Брюсселі за підсумками переговорів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський спільно з керівниками вищої ланки (СЕО) ядерно-промислового комплексу Європейського Союзу - лідерами європейської ядерної промисловості підписали спільний Маніфест про запобігання кліматичних змін і збереження економічної ефективності енергетики ЄС. Україна вперше бере участь у підписанні спільного з країнами ЄС документа з розвитку атомної галузі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!