RSS
Новости
12 июля 2019, 11:20
Як свиноферма на Прикарпатті виробляє тепло та електроенергію з відходів
На розташованій неподалік Калуша(Івано-Франківька область) дансько-українській свинофермі працює біогазовий завод, який виробляє тепло та електроенергію із гною.

Як зазначають у Good Valley Україна, стару покинуту ферму викупили і відновили за європейським стандартами у 2004 році.

Вирощування свиней на фермі відбувається за стандартом данського фермера Тома Аксельґаарда, що передбачає виробництво високоякісних продуктів без шкоди природі. Тут вирощують екологічно чисті корма для тварин, поля удобрюють екологічно чистими добривами, і зменшують свої енергозатрати.

Біогазовий завод потужністю 1166 кВт теплової енергії забезпечує теплом приміщення, де вирощується близько 54 тисячі свиней, які мають не тільки збалансоване харчування, високоякісний догляд, але і постійний ветеринарний нагляд, і навіть іграшки.

Біогазовий завод виробляє й електроенергію – 15% від згенерованих 100 кВ-год йде на обслуговування потреб заводу, решту - продають державі за «зеленим» тарифом.

"Відходи від виробництва свиней, збираємо спочатку у резервуари, а потім транспортуємо на завод і додаємо відходи коров’ячої ферми, в даному випадку сепаратні відходи, і кукурудзяний силос, - пояснює майстер цеху біогазу Іван Кальковець. – Додаткові компоненти дозволяють збільшити виробництво газу і забезпечити роботу заводу на його максимальній потужності".

У котельній кімнаті вироблена теплова енергія розподіляється, є котел, який виробляє теплову енергію на випадок сервісної зупинки когераційної установки, продовжує Іван Кальковець. «Зупинити виробництво біогазу не можна, - пояснює він. - Процес ферментації йде постійно і утилізація біогазу відбувається котлом або машиною».

Навіть відпрацьовані відходи, які перебродили і з яких вилучили метан, не опиняються на смітнику, продовжує майстер цеху біогазу. «Ця маса - екологічно чисте і хороше добриво, яке Гудвеллі вивозить у сезон на свої поля, пояснює Іван Кальковець. - Жодного забруднення і шкідливих викидів».

Нагадаємо, що агропромхолдинг ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) добудував першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт на Ладижинській птахофабриці (Вінницька обл.). В березні станція почне генерувати електроенергію з біогазу.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Україні павловнію - унікальне швидкозростаюче дерево – можна використовувати для виробництва паливних брикетів та пелет. Про це заявляють науковці Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААН та Асоціації "Енергетичні культури".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое