RSS
Новости
26 июля 2019, 11:03
Японія і Австралія запускають експериментальну експортну промисловість, в основі якої лежить технологія перетворення вугілля в водень
Японія і Австралія роблять свої перші кроки по створенню нової експортної галузі. Інноваційна технологія дозволить перетворити найбільш забруднююче паливо у світі, вугілля, в найчистіше, тобто водень, який буде поставлятися в Країну сонця, що сходить в зрідженому вигляді.

Основу експерименту вартістю 350 млн. доларів становлять великі запаси низькосортного вугілля в штаті Вікторія, які протягом десятиліть були основним джерелом електроенергії в цьому південно-австралійському регіоні, поки більшість електростанцій не довелося закрити через забруднення навколишнього середовища.

Ідея про перетворення вугілля в водень зустріла чимало критики, оскільки для цього потрібно організувати видобуток вихідного ресурсу та утилізацію вуглекислого газу, отриманого в якості побічного продукту цього процесу. Однак в разі успіху пілотного проекту це може покласти початок абсолютно новій галузі, яка дозволить замінити частину експортованого Австралією вугілля на водень, завойовує все ширшу підтримку в якості джерела енергії для транспортних засобів і промислових підприємств.

Консорціум японських компаній на чолі з Kawasaki Heavy Industries, який також включає Marubeni, Iwatani і J-Power, зіграв важливу роль в створенні ланцюжка постачання водневої енергії. Крім того до даної ініціативи приєднався і уряд Японії.

Вантажівка Toyota на водневих паливних елементах

Від застарілого вугілля до нового палива

Уряд Австралії і влада штату Вікторія також долучилися до цього проекту, який почнеться з виробництва водню на старій електростанції, розташованої на території буровугільного басейну Латроб-Валлі. Потім отриманий газ буде під тиском зменшений в об'ємі для транспортування в порт, де на спеціальному підприємстві він буде охолоджений до -253 градусів за Цельсієм, після чого відправлений до Японії.

Перші поставки австралійського водню в Японію заплановані на другу половину наступного року. Очікується, що цей вантаж прибуде безпосередньо перед початком Олімпійських ігор в Токіо.

Водень вже давно відомий як чисте паливо, і єдиним побічним продуктом, який виділяється при його спалюванні, є вода. Однак в плані віддачі енергії він сильно поступається іншим видам палива, що робить його менш привабливим у фінансовому відношенні, ніж нафта або природний газ, які також можуть бути використані для його виробництва.

У міру освоєння більш чистих паливних технологій, число об'єктів з виробництва водню істотно зросла. У кількох містах навіть з'явилися експериментальні водневі заправні станції, хоча попит на них поки що невеликий.

Технологія, яка буде використовуватися на австралійському підприємстві, передбачає виробництво синтетичного газу, отриманого при спалюванні вугілля під високим тиском, при цьому монооксид вуглецю, що утворюється, потім перетворюється в діоксид вуглецю і пар, і вже з нього відділяється водень. На кожні 160 тонн споживаного вугілля припадатиме 3 тонни водню і 100 тонн вуглекислого газу.

Міністр ресурсів Австралії, Метт Канаван, зазначив, що в разі успіху цього експерименту, проект може стати важливим кроком у створенні нової галузі, яка може приносити 2 млрд. на рік.

Згідно з прогнозами галузевої лобістської групи Hydrogen Council, в 2020 році вартість світової водневої промисловості досягне 2 трлн. дол.

Автовиробники особливо зацікавлені в розвитку водневого палива. Багато з них вже активно експериментують з водневими паливними елементами.

Новий австралійський проект може допомогти вирішити одну з найскладніших для країни проблем - відмовитися від використання самого забруднюючого викопного палива. Крім того, він сприятиме створенню нової експортної галузі, яка задовольнить зростаючий попит на "зелену" енергію в Японії, де діють суворі закони у сфері боротьби з забрудненням.

Глава Kawasaki, Сігеру Мураяма, зазначив у своїй заяві, яка збіглася з початком роботи над австралійським спільним підприємством, що на сьогодні в Японії вже почала формуватися воднева економіка, і тому "чудово, що в Австралії, стартує така ініціатива".

Нагадаємо, що вчені зі Швейцарії та Норвегії запропонували новий спосіб переробки CO2 в синтетичне паливо за допомогою вироблення сонячної енергії на штучних островах.

Раніше ЕлектроВісті писали, що у березні 2019 року вийшла наукова монографія, яка може суттєво вплинути на розвиток водневої енергетики України.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: forbes.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое