RSS
Новости
16 августа 2019, 13:16
«Перша у світі сонячна дорога - це повний провал»
Менш ніж за три роки з моменту відкриття, дорога з сонячними панелями покрилася тріщинами та зіпсувалася. Частину покриття довелося розібрати та викинути, тому що використовувати панелі повторно було вже неможливо.

У грудні 2016 року у північному заході Франції урочисто відкрили автодорогу, викладену сонячними панелями, яка повинна була генерувати електрику для довколишнього міста Турувр - 150 000 кВт * год на рік. Тоді представники міністерства навколишнього середовища назвали трасу Wattway «безпрецедентною».

Уряд витратив $ 5,2 млн на 1 км дороги, покривши його 3000 кв. м сонячними панелями. Міністр енергетики Франції заявив, що через п'ять років усі 1000 км доріг країни повинні почати виробляти електрику.

Однак не минуло й трьох років, як траса буквально розвалилася на шматки. З'явилися численні тріщини, а у 2018 частина дороги виявилася повністю зруйнованою. При цьому навіть на піку продуктивності панелі виробляли тільки половину обіцяної кількості енергії – менше ніж 80 000 кВт * год, а до липня 2019 – менше ніж 40 000.

Починати випробування сонячної дороги в Нормандії, де частіше похмуро, було відважним кроком. За метеорологічними даними, в Кані, одному з великих міст Нижньої Нормандії, буває всього 44 сонячних днів у році.

Як пояснили в компанії Colas, що побудувала Wattway, в 2016 дорога, що була покрита, шаром кремнію, що містить, щоб витримувати автомобільні шини. Цього було недостатньо: після початку експлуатації панелі розбовталися або зламалися. Крім того, як з'ясувалося, інженери не врахували листя, що падає з дерев і гниє на дорозі, можливість руху по трасі важких тракторів, а також блискавки, які неодноразово потрапляли в фотоелементи.

«Наша система не дозріла для довгих автодоріг», - зізнався керуючий директор Wattway Етьєн Годен. Технологія відправиться на доопрацювання, а компанія зосередиться на чомусь більш компактному - наприклад, на сонячних панелях для автобусних зупинок.

Раніше ЕлектроВісті писали, що у Швеції на одній з вулиць міста, недалеко від центру Лунда, скоро почнеться будівництво першої реальної демонстраційної електрифікованої дороги нового типу. Проїжджаючи по кілометровій довжині окремої смуги, електричний рейок з'єднується з навісним обладнанням, яке може бути вбудовано в будь-який електромобіль, і заряджає акумулятор під час руху.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое