RSS
Новости
23 августа 2019, 14:12
У Китаї енергія ВДЕ стала дешевше спалювання газу
Компанія Wood Mackenzie опублікувала звіт про стан відновлюваної електроенергетики в Китаї, зазначивши в ньому рубіжний момент: вперше енергія ВДЕ в середньому по країні стала дешевше, ніж електрика, отримана за рахунок спалювання газу. До 2026 року чиста енергія стане доступнішою із найдешевшого і брудного варіанта - вугільних ТЕС.

Як зазначає GEM, падіння цін на ВДЕ критично важливо для розвитку галузі в Китаї напередодні скасування пільг для таких проектів у 2021 році.

Вартість вироблення Wood Mackenzie оцінювала за показником середньої вирівняної вартості - levelized cost of electricity. Найдешевше мегават-годину отримати за рахунок спалювання вугілля - $ 50. Найдорожче - за рахунок морської вітрової установки - $ 116. Однак середня премія за використання чистої енергії становить близько 20%.

У Шанхаї і Цинхай ціни на ВДЕ і вугілля вже вирівнялися, а по всій країні це станеться до 2026 року. У найвідсталіших районах за ВДЕ доводиться зараз сплачувати на 70% більше.

Ще один важливий тренд - помітне падіння вартості енергії сонця, в цьому році в Китаї вона вперше стала нижче, ніж від вітрових турбін. На початку серпня була пройдена і ще одна відмітка - сонячна енергія стала дешевше, ніж середня ціна по мережі. Тобто проекти в цій сфері стали рентабельними без будь-яких застережень. При цьому 25 років тому в країні взагалі не було сонячних станцій, а тепер Китай - лідер за потужністю з мінімум двократним відривом.

Як повідомлялосяRisen Energy побудує новий завод з виробництва гетеропереходних фотоелементів і сонячних батарей.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
Теги
Китай газ
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!