RSS
Новости
6 сентября 2019, 09:45
У Польщі побудують дві сонячні електростанції сумарною потужністю 1,1 ГВт
У Польщі, яка має найбруднішу структуру генерації в Європі (тут на частку вугілля припадає близько 80% вироблення електроенергії), оголошено про будівництво двох великих сонячних електростанцій.

Група місцевих та іноземних інвесторів з Китаю і Швейцарії побудує сонячний парк потужністю 600 МВт на деградованих землях - території колишніх вугільних розробок у Великопольському воєводстві на заході країни. Лідер проекту, компанія Energia Przykona повідомила, що учасники розраховують отримати дозвіл на підключення до мереж в наступному місяці і екологічних дозволів в першому кварталі наступного року.

Польські енергетики в даному випадку розглядають системи накопичення енергії як потенційну частину проекту, але конкретні деталі поки не повідомляються.

Інший об'єкт потужністю 500 МВт планує побудувати польська державна енергетична компанія PGE для одного з найбільш енергомістких підприємств країни - виробника міді та срібла KGHM Polska Miedź - і на його майданчику.

«Це дозволить одному з найбільших виробників міді та рафінованого срібла у світі купувати енергію безпосередньо у PGE Group», - йдеться в повідомленні компанії. З річним споживанням близько 2,5 ТВт * год, гірничодобувна компанія є другим найбільшим споживачем енергії в країні після Польських залізниць.

Сонячна енергетика в Польщі знаходиться, за світовими мірками, на початковій стадії розвитку. У 2018 році тут було побудовано 200 МВт, а встановлена ​​потужність досягла 487 МВт (дані IRENA Renewable Capacity Statistics 2019).

Як ми бачимо, в секторі настає пожвавлення. Відрадно, що багато проектів реалізується на деградованих землях, тут неабияку активність проявляють вугільники. Минулого місяця польська вугільна компанія Tauron Polska Energia S.A. оголосила тендер на будівництво сонячної електростанції потужністю до 5 МВт (мегават) на майданчику, що раніше використовувався вугледобувною діяльністю. У компанії є ціла програма по установці сонячної генерації на інших подібних ділянках.

Нагадаємо, що один з найбільших банків Польщі підтримає плани R. Power Group з будівництва нової СЕС на 33 МВт. Очікується, що дана угода стане найбільшою на сьогодні угодою такого роду в цьому східноєвропейському державі.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Литовська Modus group планує інвестувати 36 млн. євро в розвиток парку сонячних електростанцій (СЕС) в Польщі, повідомила прес-служба компанії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!