RSS
Новости
6 сентября 2019, 16:09
Енергоатом опротестує рішення ДФС про донарахування Компанії 25 млн грн валютної пені
Енергоатом вважає висновки Офісу великих платників податків ДФС щодо донарахування компанії 25 млн грн. валютної пені передчасними, оскільки станом на сьогодні спір ще триває, вказане рішення не набрало законної сили та буде оскаржено Енергоатомом в апеляційному порядку.

За інформацією, у позовній заяві ДФС наголошувала, що відповідно до умов Кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), що ратифікована Законом України від 15 травня 2014 року №1267-VII, кредитні кошти знаходяться на рахунках банку та не перераховуються на рахунок ДП «НАЕК «Енергоатом» в Україні. ЄБРР здійснює оплату, у тому числі попередню, згідно з укладеними зовнішньоекономічними контрактами, на рахунки нерезидентів за межами України.

При цьому, органи доходів і зборів здійснюють контроль виключно за переміщенням валютних цінностей через митний кордон України, що наразі не відбувається.

Зазначається, що міжнародним договором встановлено інший порядок розрахунків, норми Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР до зазначених правовідносин не застосовуються.

Крім того у повідомленні наголошується, що навіть згідно оприлюдненій інформації на сайті Офісу великих платників податків ДФС, зазначається: «Протягом 2015-2016 років компанія укладала імпортні договори на поставку обладнання з європейських країн. Оплата за товар здійснювалась шляхом проведення авансових платежів за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку напряму нерезидентам – імпортерам, без зарахування цих коштів на валютні рахунки Енергоатому в Україні».

Нагадаємо, що ДФС хоче через суд стягнути з "Укрнафти" 500 млн. Податкового боргу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!