RSS
Новости
27 сентября 2019, 10:35
Греція та Угорщина оголосили про припинення використання вугілля
Греція та Угорщина оголосили, що планують поетапно припинити виробництво електроенергії на основі вугілля до 2028 і 2030 років відповідно.

На саміті ООН зі зміни клімату в Нью-Йорку прем'єр-міністр Греції та президент Угорщини заявили, що їх країни позбудуться цього викопного палива, що допоможе скоротити викиди й боротися зі зміною клімату.

Греція

Історично склалося, що енергетика Греції сильно залежить від вугілля, і на сьогодні в країні будується нова електростанція на бурому вугіллі, плановий термін служби якої виходить за рамки 2050 року. Однак тепер ці плани доведеться скорегувати. Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс, виступаючи на саміті, заявив: «Наша мета - закрити всі електростанції на бурому вугіллі не пізніше 2028 року, не зважаючи на те, що ми залишаємося великим виробником бурого вугілля». «Нам це не просто зобов'язання, а прекрасна економічна можливість», - продовжив він. Прем'єр планує оприлюднити свою стратегію досягнення цієї мети до кінця року.

На сьогодні у Греції діє 14 вугільних електростанцій загальною потужністю 4 ГВт, які виробляють до третини електроенергії, споживаної країною. Іншими словами, для Греції відмова від вугілля - це серйозний виклик.

Відповідно до положень Національного плану дій в галузі відновлюваних джерел енергії (NREAP) частка чистої енергії в електроенергетиці Греції повинна скласти 40% в наступному році, в секторі теплопостачання 20%, на транспорті 10%.

Міністерство енергетики Греції заявило у вівторок, що відновлювані джерела енергії повинні забезпечити 35% кінцевого енергоспоживання Греції у 2030 році, в порівнянні з 20% у 2020 р. Для цього буде потрібно, щоб на основі відновлюваних джерел енергії вироблялося понад 65% електроенергії до 2030 року.

Угорщина

На відміну від Греції, в Угорщині вугілля має другорядне значення. Згідно з даними ОЕСР, опублікованих торік, тільки 8% електроенергії в Угорщині виробляється на основі вугілля, хоча на частку викопного палива в цілому припадає близько двох третин. У зв'язку з цим експерти вважають, що встановлений термін виходу їх вугілля (2030 рік) є недостатньо амбіційним.

«Угорщина збільшить потужності своїх сонячних електростанцій в 10 разів до 2030 року», - заявив президент країни Янош Адер. «Країна припинить виробництво енергії з вугілля при одночасному розширенні виробництва атомних електростанцій ... Завдяки спільному ефекту цих трьох заходів, до 2030 року, а не до 2050 року 90% виробництва електроенергії в Угорщині буде безвуглецевим».

Нагадаємо, що аналітична компанія BloombergNEF представила новий звіт про розвиток відновлюваної енергетики. За оцінкою BNEF, енергія сонця і вітру вже сьогодні стала найдешевшим варіантом для введення нових енергетичних потужностей в двох третинах світу. Подальший розвиток галузі призведе до того, що до 2050 року сонце і вітер будуть виробляти 48% світової електроенергії. Сьогодні їх частка - близько 7%.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Німеччині у поточному році ВДЕ виробляють більше електроенергії, ніж вуглеводнева енергетика.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое