RSS
Новости
4 октября 2019, 11:05
Глава Мінекоенерго пропонує поліпшити енергоринок динамічними прайс-кепами та анонімністю аукціонів
Нову модель ринку електроенергії, запущену 1 липня цього року, необхідно поліпшити перетворенням прайс-кепів (граничних цін) з фіксованих величин в динамічні, зменшенням лотів і перекладом аукціонів в анонімний режим, вважає міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

"Будемо просити встановити такі механізми, як динамічні прайс-кепи, які залежать від економічних чинників. Є напрацювання щодо зменшення лотів та анонімності аукціонів, тоді створимо реальну конкуренцію", - сказав він на засідання парламентського комітету з економіки в четвер увечері на представленні програми уряду.

Міністр повідомив, що разом з депутатами можуть бути напрацьовані зміни в закон про енергоринок.

Глава Мінекоенерго піддав критиці регулятор НКРЕКУ за відмову знизити прайс-кепи та здешевити електроенергію для споживачів сьогодні, коли, на його думку, з'явилися відповідні фактори.

Орржель також підкреслив, що недавно провів зустріч з послом ЄС в Україні, на якій в черговий раз було відзначено, що головне завдання для боротьби з монополізмом в Україні є синхронізація з Європою та об'єднання ринків.

Нагадаємо, що у новому Кабінеті міністрів об'єднані міністерства енергетики та екології. Міністерство енергетики та захисту довкілля очолив Олексій Оржель. Він потрапив до Верховної Ради IX скликання від партії «Слуга народу» за мажоритарними списками під №16.

Раніше ЕлектроВісті писали, що  Києві проходив Міжнародний марш за клімат. Міністр енергетики та охорони довкілля Олексій Оржель також приєднався до ходи активістів маршу і заявив, що підтримує перехід України на 100% ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!