RSS
Новости
4 октября 2019, 12:05
Стартап Kitty Hawk представив уже третій електролітак
Стартап Kitty Hawk, створений на гроші співзасновника Google Ларрі Пейджа і Boeing, представив третю модель електролітака.

Новий літак Heaviside, розроблений Kitty Hawk, пішов по стопах двох попередніх моделей: Flyer, яка з'явилася в 2017, і двомісної Cora, призначеної для польотів на короткі відстані. Як і Flyer, новинка одномісна, але в потенціалі може стати пасажирським транспортом, враховуючи кількість гвинтів і пару поплавців для зльоту і посадки на воду.

По три пропелера розташовані на обох жорстких крилах конвертоплана. Ще два - на носі, уздовж кабіни пілота. Зміна положення несучих гвинтів дозволяє Heaviside злітати і сідати без розгону, а також розвивати середню швидкість 190 км / ч. Розмах крил - шість метрів. Заряду акумуляторів вистачає на 160 км польоту.

Kitty Hawk особливо відзначає безшумність Heaviside - на висоті 457 метрів літак видає всього 38 дБ.

Це в два рази тихіше звичайного вертольота (80 дБ) в аналогічних умовах. Так що там: включений побутовий пилосос видає 70-80 дБ, а найтихіші посудомийні машини - 40 дБ.

Крім того, як розповів TechCrunch глава компанії Себастьян Тран, управляти новим літаком можна як вручну, так і за допомогою автопілота. Тран впевнений, що реалізувати систему безпілотного управління для авіації набагато простіше, ніж для наземного транспорту. «Якщо піднятися вище в повітря, всі перешкоди на зразок дітей, велосипедів і машин зникають», - сказав він.

Влітку літак з новою системою автопілота вперше самостійно приземлився на непідготовлену смугу. Радіомаяки на землі замінила система розпізнавання осіб.

Тран також переконаний, що скоро нам буде потрібно більше майданчиків для вертикального зльоту і посадки, ніж доріг. Це змінить концепцію містобудування і відкриє нові можливості для стартапів. Більше людей зможуть дозволити собі селитися далеко від великих міст, де немає автотрас.

Компанія Voom, дочка Airbus, вже почала здійснювати вертолітні рейси між п'ятьма аеропортам Сан-Франциско. Коштує це недешево, в середньому близько $ 200, але прийнятно для тих, хто часто робить ділові поїздки в Кремнієвій долині.

Нагадаємо, що виробник електролітаків Eviation обіцяє скоротити витрати авіакомпаній на 70%. Акумулятори та електродвигуни MagniX зроблять перельоти в п'ять разів дешевше. А тепер компанії об'єднують зусилля і випустять перший спільний продукт вже через три роки.

Раніше ЕлектроВісті писали, що перший норвезький літак, що працює на акумуляторах, провалив випробування і впав в озеро. В аварії ніхто не постраждав, однак цей інцидент може стати перешкодою для країни, яка сподівається електрифікувати всі внутрішні рейси до 2040 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое