RSS
Новости
11 октября 2019, 15:58
Данія запускає другий сонячно-вітровий тендер
Проекти-переможці отримають преміальний пільговий тариф на 20 років, який буде додаватися до оптової ціни на електроенергію. Граничний рівень тарифної ставки встановлено на позначці 0,0089 дол./кВт-год.

Датське енергетичне агентство Energystyrelsen оголосило другий т тендер на великомасштабні сонячні і вітряні електростанції. В агентстві повідомили, що на проведення цього аукціону було виділено $38 млн.

Ліміт "зеленого" тарифу, який буде виплачуватися переможцям торгів понад ринкову вартість електроенергії, був встановлений на рівні $0.0089 / кВт-год, що майже вдвічі менше торішнього максимуму - $0.019 / кВт-год.

Заявки на цей тендер приймаються до 27 листопада.

"Відібрані проекти повинні бути підключені до мережі протягом двох або чотирьох років після підписання контракту, в залежності від того де буде розташована установка - на суші або в морі", - заявили в Energystyrelsen.

Минулорічний досвід

На першому аукціоні такого роду були укладені 20-річні угоди про закупівлю електроенергії з трьома сонячними електростанціями сукупною потужністю 104 МВт, а також трьома вітряними установками загальною продуктивністю в 165 МВт. У торішньому раунді закупівель Energystyrelsen отримала 17 заявок, які представляли 280 МВт сонячних і 260 МВт вітрових потужностей. Середньозважена величина цінової надбавки для проектів-переможців склала $0.0034 / кВт-год.

Цього року національний бюджет тендерів в сфері ВДЕ дорівнює $124,46 млн. У період з 2020 по 2024 роки планується виділити на ці цілі ще $0.62 млрд.

Данія підтримує розвиток комерційних і промислових фотоелектричних систем шляхом проведення спеціальних аукціонів для проектів з генеруючою потужністю до 1 МВт.

Станом на кінець 2018 року обсяг встановленої сонячної потужності в країні склав близько 1 ГВт, при цьому тільки за минулих рік було запущено близько 92 МВт нових СЕС.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Сєвєродонецька ТЕЦ вперше вийшла з пропозицією на «Українську енергетичну біржу».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: pv-magazine.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!