RSS
Новости
11 октября 2019, 18:04
Guardian назвала 20 компаній, які найбільше причетні до кліматичних змін
За даними спеціального дослідження, двадцять найбільших нафтових компаній світу є причетними до майже 35 відсотків викидів вуглекислого газу в атмосферу, пише британська Guardian. Серед них як приватні, так і державні компанії. Скажімо Chevron, Exxon, BP and Shell спільно відповідальні за 10 відсотків світових викидів CO2 починаючи з 1965 року. Серед державних компаній попереду Saudi Aramco, яка видобула нафти, переробка якої дала еквівалент 4,38 відсотка світових викидів CO2.

Природа влаштована так, що понад 95% вуглекислого газу перебуває під землею у зв'язаному вигляді. Нафто- і газовидобувні компанії переводять вуглекислий газ зі зв'язаного стану під землею у газоподібний, що вільно циркулює в атмосфері.

Платити ціну за деградацію планети, у той час, коли кілька десятків компаній отримують надприбутки. Велика моральна вада нашої політичної системи полягає в тому, що вона таке дозволяє", - говорить один із провідних кліматологів світу Майкл Манн.

Guardian звернулася по коментар, до компаній, названих у дослідженні. Більшість з них відгукнулися і надали свої пояснення. Деякі сказали, що не несуть відповідальності за те, як інші фірми використовують їхню продукцію.

Китайська PetroChina зазначила, що у дослідженні фігурує її юридичний попередник, за якого вона не може нести відповідальності. А багато інших енергетичних фірм перелічили свої зусилля для запровадження екологічно чистих технологій, пише газета.

Раніше ЕлектроВісті писали, що мери провідних міст проголосили початок Глобального Зеленого Нового Курсу. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: bbc.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!