RSS
Новости
18 октября 2019, 14:43
Мінекоенерго: Інтеграція з європейською електромережою - один з пріоритетів уряду
Інтеграція української енергетичної системи з ENTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії) є одним з пріоритетів уряду. Про це заявив перший заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Віталій Шубін.

"Я сподіваюся, що в наступні три роки ми зможемо створити технічні та економічні передумови для об'єднання з Європою. Питання інтеграції з ENTSO-E сьогодні є одним з найголовніших пріоритетів Кабміну", - сказав він в ході "години питань до уряду" .

Коментуючи запитання народних депутатів щодо імпорту електроенергії з Російської Федерації, Шубін нагадав, що українська і російська енергосистеми технічно пов'язані між собою, що обумовлює технічний імпорт, і в даний час поки не можуть бути роз'єднані.

"Технічний імпорт існує, це технологічні перетоки, які регулюються певними технічними угодами між операторами енергетичних систем України і Росії. Ми вживаємо всіх заходів щодо якнайшвидшого від'єднання від енергетичної системи Росії, але це сьогодні неможливо", - сказав він.

У той же час, коментуючи питання комерційного імпорту з РФ, Шубін нагадав, що дане питання знаходиться в компетенції парламенту.

"Дійсно, імпорт є, але це питання ринку. Крім того, це в першу чергу питання до Верховної Ради. Якщо законодавець визначив імпортувати, то ринок відкрився і, відповідно, гравці відреагували. При цьому ми навіть спостерігаємо певні позитивні моменти", - сказав він.

НЕК "Укренерго" оцінює вартість синхронізації об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E) в EUR357 млн.

Однак, для об'єднання потрібно виконати низку умов. "Укренерго", зокрема, відповідальне за створення детального плану підготовки до роботи енергосистеми в ізольованому режимі з його затвердженням в Раді нацбезпеки і оборони, генкомпанії - за проведення модернізації блоків, в кількості необхідній для забезпечення регулювання частоти та активної потужності в ізольованому режимі роботи ОЕС .

Крім того, необхідно привести у відповідність з європейським українське законодавство в сфері електроенергетики.

Раніше ЕлектроВісті писали, що профільний комітет Ради підтримав обмеження імпорту електроенергії з Росії. Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!