RSS
Новости
18 октября 2019, 15:25
Через зміни клімату у світі назріває кавова криза
Зміна клімату, хвороби і бідність ставлять під загрозу глобальну кавову промисловість.

Філіжанка кави стала частиною життя багатьох людей. Її п’ють на початку робочого дня, в обід, під час прогулянки, чи під час ділової зустрічі. Однак поціновувачі цього напою ймовірно і не підозрюють, що для кавової промисловості настали тяжкі часи. І різнобарв’я смаків кави найближчим часом взагалі може вже й не бути.

Власників невеликих плантацій витісняють з бізнесу. Причина цьому – бідність та зміна клімату через яку на рослинах виникають нові хвороби та патогени. Вистояти перед викликами вдається лише глобальним виробникам. Рідкісні сорти зникають.

Дослідники з’ясували, що 60% всіх диких видів кави знаходяться під загрозою зникнення через вирубку лісів.

Кавова промисловість - це величезний глобальний бізнес, вартість якого оцінюється приблизно в 90 млрд. доларів. Його обсяги виробництва зростають. Однак, кава стає більш одноманітною.

Лідерами глобального виробництва є Бразилія і В'єтнам.  В цих двох країнах вирощується більше половини всієї кави в світі. Надлишкова пропозиція призвело до того, що рівень цін - найнижчий за останні десять років. В умовах падіння вартості кавових плодів фермери - особливо власники невеликих плантацій в Гондурас і Бурунді щосили намагаються втриматися на плаву.

За даними Fairtrade, близько 60% виробників в даний час продають свою каву за ціною нижче її собівартості. Низькі ціни призводять до того, що дрібні фермерські господарства не завжди мають можливість захистити свої плантації від посухи.

Не, маючи можливості заробити, латиноамериканські фермери залишають свої кавові поля в пошуках іншої роботи.  І коли невеликі ферми в бідних країнах, таких як Гондурас, виходять з бізнесу, великі підприємства в Бразилії та В'єтнамі підсилюють свої позиції на ринку.

А глобальна кавова промисловість в даний час спирається тільки на два сорти: арабіку, яка становить близько 60% всього виробництва, і робусту (примірно 40%).

Однак види, які в даний час ігноруються великими компаніями, і, отже, знаходяться під загрозою зникнення, в майбутньому можуть стати ключем до вирішення проблем з поставками. Дослідники відзначають, що для того, щоб розвинути стійкість до кліматичних загроз і хвороб, потрібно задіяти різні типи кавових дерев.

Ця історія вимирання, і збиток, який вона завдає, не обмежується лише однією кавою. Зменшення різноманітності зачіпає всі ланки нашої продовольчої системи. Незважаючи на те, що існує приблизно 30 тис. видів їстівних рослин, 60% рослинних калорій ми одержуємо з трьох культур: пшениці, кукурудзи та рису.

Раніше ЕлектроВісті писали, що мери провідних міст проголосили початок Глобального Зеленого Нового Курсу. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: huffpost.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!