RSS
Новости
18 октября 2019, 16:54
«Укренерго» не вистачає 1 млрд грн для виплат виробникам з ВДЕ
ПрАТ «НЕК «Укренерго» прогнозує виникнення дефіциту коштів за підсумками другого півріччя у розмірі 1,583 млрд грн на фоні заборгованості учасників ринку по сплаті тарифу на передачу, що в свою чергу може призвести до потенційного недофінансування витрат ДП «Гарантований покупець» на покриття вартості електроенергії виробленої з ВДЕ у розмірі 1,079 млрд грн.

Про це 18 жовтня під час прес-конференції заявив перший заступник голови правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Дефіцит коштів за друге півріччя очікується на рівні 1,5 млрд грн, це різниця між грошовими надходженнями та грошовими витратами… З цього випливає потенційна недоплата на адресу ДП «Гарантований покупець» за підсумками другого півріччя в 1,079 млрд грн», - сказав він.

За даними презентації, представленої під час прес-конференції, 1,583 млрд грн дефіциту компанія прогнозує при умові залишку на рахунках станом на кінець року у розмірі 303,8 млн грн.

За словами Кудрицького причиною виникнення дефіциту являється низька платіжна дисципліна на ринку, а також наявність групи підприємств, які не сплачують діючу ставку тарифу за рішенням судів та оплачують рахунки за тарифом першого півріччя 2019р (57,4 грн/МВт-год).

«Ми на сьогоднішній день зібрали на 1,09 млрд грн менше, ніж необхідно. Це прострочена дебіторська заборгованість. Сюди ж входить сума, яку ми недоотримали від ряду підприємств, які домоглися забезпечення позову у вигляді призупинення нашого тарифу для них. Це здебільшого феросплавні заводи і металургійні підприємства», - зазначив топ-менеджер «Укренерго».

За даними «Укренерго», заборгованість учасників ринку за сплату послуги з передачі становить 11% від її вартості (1,09 млрд грн із 9,585 млрд грн за липень-вересень 2019р). Найбільшими неплатниками являються наступні компанії: ПрАТ «Харківенергозбут», ДПЗД «Укрінтеренерго», ТОВ «Полтаваенергозбут», ТОВ «Енергетична компанія ЄК», АТ «Харківобленерго» та ін.

Сума недоотриманих коштів за послугу з передачі лише 5 підприємств, які отримали право за рішенням суду платити старий тариф, за липень-серпень становить 321,4 млн грн. До переліку таких підприємств входять АТ «Дніпроазот», АТ «Марганецький ГЗК», АТ «Нікопольський завод феросплавів», АТ «Запорізький завод феросплавів» та АТ «Покровський ГЗК».

Крім того, в «Укренерго» зазначили, що ще однією причиною дефіциту коштів для виплат виробникам з ВДЕ стала нехватка атомної електроенергії, яку продає «Гарантований покупець» на ринку «на добу наперед» у зв’язку з довготривалим ремонтом енергоблоку №1 Хмельницької АЕС.

Для вирішення проблеми потенційного дефіциту коштів Кудрицький запропонував наступні заходи: залучення прибутку «Гарантованого покупця» до виплат альтернативній генерації; автоматичне коригування тарифу «Укренерго» у разі недоотримання «Гарантованим покупцем» свого прибутку від трейдингу атомної та гідроелектроенергії; введення суттєвих штрафних санкцій за несплату тарифу на передачу; запровадження усталеної судової практики, яка унеможливить тривале блокування тарифів «Укренерго» окремими учасниками ринку.

Раніше ЕлектроВісті писали, що робоча група Мінекоенерго буде шукати компроміс між тарифами і роботою ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое