RSS
Новости
25 октября 2019, 15:58
Громадськість наполягає, що Мінекоенергетики не має права керувати зоною відчуження
ГО «Українське ядерне товариство» направило лист прем’єр-міністру Олексію Гончаруку та міністру екоенергетики Олексію Оржелю. В ньому звертає увагу, що підпорядкування Державного агентства України з управління зоною відчуження до Міністерства енергетики та захисту довкілля заборонено законодавством.

 

«ГО «УкрЯТ» висловлює вдячність за оперативне прийняття рішення щодо відновлення статусу Державної інспекції ядерного регулювання України. Разом з тим, висловлюємо занепокоєння стосовно статусу Державного агентства України з управління зоною відчуження», - йдеться у листі.

Громадська організація наголошує, що реорганізація центральних органів виконавчої влади шляхом об’єднання Мініекології та Міненерговугілля призвела до автоматичного переведення ДАЗВ в сферу управління того самого органу, який займається державним управлінням у сфері використання ядерної енергії.

«У частині 25 ст.5 закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та ст.10 закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» йдеться, що державне управління у сфері використання ядерної енергії та державне управління у сфері поводження з радіоактивними відходами (РАВ) здійснюється за принципом розмежування цих сфер діяльності. Нагадаємо, що ДАЗВ опікується питаннями поводження з РАВ, тоді як у сфері управління Мінекоенерго знаходяться державні підприємства, які напрацьовують РАВ!» - пише організація.

ГО «УкрЯТ» підкреслює, що державне управління в сфері використання ядерної енергії та державне управління в сфері поводження з радіоактивними відходами не може здійснюватися в одному міністерстві та звертається до Уряду з проханням розглянути можливість виведення ДАЗВ як окремого державного органу зі спеціальним статусом у підпорядкування Кабінету Міністрів України.

Раніше ЕлектроВісті писали, що за новою схемою спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади, Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища тепер підпорядковуються: 

 
Державне агентство лісових ресурсів України (підпорядковувалося міністру екології); 
 
Державне агентство рибного господарства України (підпорядковувалося міністру аграрної політики); 
 
Державна інспекція з енергетичного нагляду України (підпорядковувалося міністру енерговугілля); 
 
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (підпорядковувалося віце-прем'єру регіонального розвитку); 
 
Державне агентство України з управління зоною відчуження (підпорядковувалося міністру екології); 
 
Державна служба геології та надр України (підпорядковувалося міністру екології); 
 
Державне агентство водних ресурсів України (підпорядковувалося міністру екології); 
 
Державна екологічна інспекція України (підпорядковувалося міністру екології); 
 
Державна інспекція ядерного регулювання України (підпорядковувалася безпосередньо уряду).

Однак, ДІЯРУ все ж таки повернули під контроль Кабінету міністрів. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!