RSS
Новости
1 ноября 2019, 13:00
Рада ухвалила закон про анбандлінг "Нафтогазу"
Верховна Рада 31 жовтня ухвалила в цілому законопроект №2239-1, необхідний для відділення від НАК "Нафтогаз України" діяльності з транспортування природного газу, сертифікації нового незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС) і створення умов для укладення транзитного контракту з "Газпромом" за європейськими правилами.

Глава комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус під час представлення законопроекту зазначив, що комітет напередодні схвалив правку, згідно з якою заборонені приватизація, концесія, оренда і управління ГТС третіми сторонами (що не представляють державу), а компанія, що управляє ГТС, має знаходитися в 100% власності держави.

Рішення про участь в операторі ГТС інших осіб (крім держави або суб'єкта господарювання, 100% корпоративних прав якого належить державі) може бути затверджене виключно Верховною Радою.

Кабінет міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінга "Нафтогазу". Новим оператором визначено ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ, 100% "дочка" АТ "Укртрансгаз"), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС.

ОГТСУ буде передано у власність АТ "Магістральні газопроводи України" ( "МГУ"), 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему на праві господарського управління терміном на 15 років. Наразі новий оператор проходить процедуру сертифікації та очікує на встановлення тарифів. Планується, що він почне виконувати функції оператор ГТС з 1 січня 2020 року.

Раніше ЕлектроВісті писали, що "Нафтогаз" відреагував на дозвіл Данії будувати "Північний потік-2". У НАК "Нафтогаз України" очікували, що Данія дасть згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік - 2" в її водах. Про це написав глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!