RSS
Новости
8 ноября 2019, 11:59
Імпорт електроенергії з РФ – це питання до політиків, а не до трейдерів – «Укренерго»
Імпорт електроенергії з Російської Федерація на сьогодні законодавчо не заборонений, а тому поставки електроенергії та інших енергоносіїв з країни-агресора – це не питання до трейдерів-імпортерів, а питання до політиків та застосування або незастосування санкційного режиму з боку України до Росії. Таку думку щодо імпортних поставок електроенергії з Росії 7 листопада висловив керівник системного оператора НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Якщо подивитися на загальний енергобаланс, імпорт електроенергії з точки зору потенційної злочинності цього процесу нічим не відрізняється від імпорту інших енергетичних ресурсів. Якщо були б прийняті санкційні обмеження, то тоді не було б імпорту жодного енергоресурсу з РФ, але закон це дозволяє робити. І тому це питання не до імпортерів, не до енергетиків, не до компаній-трейдерів, це питання до політиків - яке рішення вони приймають, чи можна чи не можна імпортувати з РФ», - сказав він, додавши, що імпорт електроенергії з Росії за сьогоднішнім законодавством не є злочином.

«Якщо закони дозволяють імпортувати з Російської Федерації, нема злочину у цьому факті, навіть, якщо ми, як свідомі громадяни, вважаємо, що держава-агресор отримує дохід», - зазначив Ковальчук.

Разом з тим, він наголосив, що будь-які оперативні рішення уряду (за виключенням введення цілеспрямованого санкційного режиму) щодо заборони або надання дозволу на імпортні/експортні поставки електроенергії не повинні допускатися, адже такий підхід порушує норми європейського законодавства про рівність учасників ринку.

«Або санкції – і ми не імпортуємо нічого, або рівний доступ всім», - резюмував голова «Укренерго».

6 листопада президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі витіснив «Енергоатом» з ринку «на добу наперед» через заявлені дуже низькі ціни на електроенергію, що змусило компаній вийти на балансуючий ринок. Імпорт електроенергії з Росії в ОЕС України в перші 3 дні листопада 2019р збільшився у порівнянні із середньодобовим показником за жовтень у 3 рази – до 12 млн кВт-год/добу. Проте за інофрмацією трейдерів імпортні поставки з РФ та Білорусі останнім часом стали збитковими. Фактичний імпорт електроенергії з Росії розпочався з початку жовтня.

Розширення торгівлі з країною-агресором було розкритиковано рядом депутатів та ЗМІ, після цього 16 жовтня парламентський комітет з питань енергетики та ЖКГ схвалив законопроект №2236-2, яким пропонується виключити можливість імпорту електроенергії з Росії для продажу на ринку двосторонніх договорів, однак таку можливість пропонується залишити для поставок з Білорусі.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення про надання можливості імпортувати електроенергію в Україну з Росії та Білорусі за двосторонніми договорами приймалося з метою отримати більш дешеве джерело поставок, але якщо воно було помилковим, його буде детально вивчено і, у разі потреби, – відмінено.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Міністерство енергетики та захисту довкілля спостерігає певні позитивні моменти від початку комерційного імпорту електроенергії з Росії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!