RSS
Новости
18 октября 2019, 12:30
Мінекоенерго спостерігає позитивні моменти від комерційного імпорту електроенергії з РФ
Міністерство енергетики та захисту довкілля спостерігає певні позитивні моменти від початку комерційного імпорту електроенергії з Росії.

Про це у Верховній Раді під час «Години запитань до уряду» заявив перший заступник міністра енергетики та захисту довкілля Віталій Шубін відповідаючи на запитання про ставлення уряду до початку комерційного імпорту електроенергії з РФ.

«Дійсно, є імпорт. Але це питання ринку. По-перше, це питання до Верховної Ради, оскільки Кабінет Міністрів не приймає законодавство. Якщо законодавець визначив можливість імпортувати, то ринок відкрився. Відповідно гравці на ринку відреагували. Ми спостерігаємо певні навіть позитивні речі від цих речей», - сказав Шубін.

Крім цього, він додав, що ціль уряду – повністю поєднати енергосистему України з енергомережою Європи.

«Я сподіваюся, що за наступні три роки ми зможемо з вами створити технічні та економічні передумови для поєднання з Європою. Питання поєднання з ENTSO-E сьогодні одине із найголовніших пріоритетів уряду», - заявив Шубін.

16 жовтня Парламентський комітет з питань енергетики та ЖКГ схвалив законопроект №2236-2, яким вносяться зміни до закону «Про ринок електроенергії» щодо виключення можливості імпорту електроенергії з Росії для продажу на ринку двосторонніх договорів, однак таке право залишається лише для поставок з Білорусі.

Імпортні поставки електричної енергії з Росії, які розпочались з 1 жовтня, збільшились майже удвічі до 4,48 млн кВт-год, станом на 15 жовтня, проти 2,4 млн кВт-год на початку місяця.

18 вересня Верховна Рада за пропозицією голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса внесла зміни в закон України «Про ринок електроенергії», якими був дозволений імпорт електроенергії з Росії та Білорусі в ОЕС України на умовах двосторонніх контрактів.

20 вересня повідомлялось про те, що компанія «ТАС енергія країни», власником якої являється бізнесмен Сергій Тігіпко, планує імпортувати в Україну електроенергію у вересні-грудні цього року з Росії, придбавши її в державної російської компанії «Інтер РАО ЄЕС».

1 жовтня відбулася перша комерційна поставка електроенергії у напрямі «Росія-Україна», її здійснила приватна компанія «Юнайтед Енерджі».

Раніше ЕлектроВісті писали, що Президент Володимир Зеленський заявив, що рішення про надання можливості імпортувати електроенергію в Україну з Росії та Білорусі за двосторонніми договорами приймалося з метою отримати більш дешеве джерело поставок, але якщо воно було помилковим, його буде детально вивчено і, у разі потреби, – відмінено.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!