RSS
Новости
8 ноября 2019, 13:00
«Укренерго» в травні 2020р буде вимушене застосувати обмеження для ВЕС і СЕС
Системний оператор НЕК «Укренерго» з огляду на швидкозростаючу кількість нових потужностей малопрогнозованої вітрової та сонячної генерації та недостатність маневрових потужностей в енергосистемі в кінці квітня - початку травня наступного року буде змушене застосовувати системні обмеження для ВЕС і СЕС в результаті чого, від 8% до 10% прогнозованого річного відпуску електроенергії цих станцій не буде прийнято в енергосистему.

Про це 7 листопада під час прес-конференції повідомив голова «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Біда буде набагато більшою починаючи з кінця квітня-початку травня… На травень наступного року встановлена потужність вітрових та сонячних електростанцій може наблизитися до 5,5-6 ГВт. Легко! У травні у сонячні дні, з нормальними вітровими характеристиками можна одномоментно в окремі години отримати до 80% від цієї встановленої потужності. Тобто 4,5-5 ГВт одночасно може бути в енергосистемі з коливаннями потужності протягом однієї години в розмірі 30%, таким чином, ми можемо отримати короткострокові небаланси в ту чи іншу сторону до 1,5 ГВт. Це буде мати дуже серйозний негативний вплив і нам в будь-якому разі доведеться вводити засоби обмеження видачі потужності», - сказав він.

За словами Ковальчука, розрахунки показують, що від 8% до 10% річного еквіваленту виробництва ВЕС та СЕС не буде прийнято мережею в разі цих обмежень.

Також голова «Укренерго» додав, що альтернативною обмежень ВДЕ може бути обмеження видачі потужностей атомних електростанцій, але останній захід має досить тривалий період застосування. «Їх (АЕС – ред.) не можна вивести на кілька годин, мова йде про тижні. Нам на тижні доведеться серйозно обмежувати видачу потужності «Енергоатому», як альтернативу обмеження на кілька годин сонячних і вітрових електростанцій», - пояснив керівник системного оператору.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ПрАТ «НЕК «Укренерго» прогнозує виникнення дефіциту коштів за підсумками другого півріччя у розмірі 1,583 млрд грн на фоні заборгованості учасників ринку по сплаті тарифу на передачу, що в свою чергу може призвести до потенційного недофінансування витрат ДП «Гарантований покупець» на покриття вартості електроенергії виробленої з ВДЕ у розмірі 1,079 млрд грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!