RSS
Новости
8 ноября 2019, 17:25
Мінекоенерго планує повністю переписати енергетичну стратегію
Міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що відомство планує наново переписати стратегію енергетичної незалежності. Про це він розповів в ході панельної дискусії в рамках Київського економічного форуму.

«Та енергетична стратегія, яка в нас є на сьогодні, вона є лише на папері і не відповідає тим реаліям, які ми маємо по факту» – розповів міністр.

Оржель додав, що треба набагато серйозніше сприймати екологічний фактор в кожній виробленій одиниці товару, адже енергетична безпека безпосередньо пов’язана і з екологічною безпекою.

Серед іншого, міністр анонсував, що в майбутній стратегії буде закладена логіка, за якої на ринку не може бути більше 30% постачання товару з одного джерела енергії. Виняток буде лише для ядерної енергогенерації – там відсоток сягатиме 51.

«Більше того, в міністерстві вже є профільний заступник міністра, який буде відповідати спочатку за  написання концепції, а потім і за написання самої стратегії» – повідомив міністр.

Також Оржель висловив сподівання, що найближчим часом парламент ухвалить законопроект, згідно з яким в кожній енергетичній одиниці буде закладена відповідна вартість її виробництва. Це, за словами міністра, робиться для того, щоб визначити реальну вартість товару.

«Тому для нової стратегії ми маємо чітко визначити, яка буде ціна енергетичного «міксу» – через рік, через 5 років. Ми чітко маємо надати бізнесу, який збирається розвиватись в Україні, інформацію, якою буде ціна на енергетичні товари в перспективі» – додав міністр.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в інтернет опублікували відео листування Геруса з Оржелем про покупку електроенергії з РФ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: oilpoint
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!