RSS
Новости
8 ноября 2019, 21:30
Прогноз: ВДЕ стануть головним джерелом енергії для Європи до 2030 року
Експерти Wood Mackenzie стверджують, що більшість країн Європи виконають національні плани з розвитку відновлюваної енергетики. Перелом настане вже через десять років. Але світова трансформація з метою стримати кліматичну кризу тільки починається.

Аналітики Wood Mackenzie оцінили індивідуальні плани країн Євросоюзу по переходу на відновлювану енергетику та зробили висновок, що зараз багато хто вже випереджає поставлені цілі, а до 2030 року велика частина потреб континенту в електриці буде покриватися за рахунок ВДЕ.

 Трансформація вже йде повним ходом.  За підсумками 2019 року виробництво електроенергії від сонячних і вітрових електростанцій випередить вугільні ТЕС.

 За даними WM, серед відстаючих - Франція.  Але треба мати на увазі, що більш 70% виробництва електроенергії в цій країні забезпечують ядерні електростанції, які, поряд з ГЕС, вважаються найбільш гідним для планети варіантом генерації серед традиційних.

 Великобританія вже отримує більшу частину електрики за рахунок ВДЕ, в першу чергу від вітрових станцій, а до 2030 року перевиконає свої кліматичні цілі.  Вище всього частка ВДЕ буде в національному балансі Іспанії та Німеччини.

 До 2030 року частка ВДЕ в енергетичному балансі Євросоюзу досягне 53%, до 2040 - 60%.

 Разом з тим експерти WM звертають увагу на те, що владі і регуляторам Євросоюзу ні в якому разі не слід зменшувати темп, завдяки якому країни-члени вийшли на цю траєкторію.  Аналітики вказують, що часткова відмова від вугілля обумовлена не прогресом нової енергетики, а зниженням цін на газ.

 Крім того, в середньостроковій перспективі необхідно врахувати, що з ростом частки ВДЕ зростає мінливість  поставок енергії та поточних цін на неї, так що на перший план вийдуть питання по збереженню і перерозподілу енергії.

Раніше Електровісті розповідали, що уряд Колумбії ухвалив закон, що вимагає від енергопостачальних компаній постачати споживачам не менше ніж 10% електроенергії, що виробляється за допомогою ВДЕ

У відповідній постанові говориться, що енергопостачальні компанії зобов'язані закуповувати чисту електроенергію за довгостроковими контрактами на термін не менше ніж десять років і бути зареєстровані в адміністратора торгової біржової системи.

Постанова набирає чинності 1 січня 2022 року. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!