RSS
Новости
22 ноября 2019, 13:00
"Укренерго" запропонував ENTSO-E варіант 2-тижневого періоду роботи української енергосистеми в ізольованому режимі
НЕК "Укренерго" обговорив з ENTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії, ENTSO-E) варіанти роботи української енергетичної системи в ізольованому режимі, розглядаючи в якості базового варіанту функціонування системи в такому режимі протягом двох тижнів, повідомив головний диспетчер "Укренерго "Віталій Зайченко.

"Попередні домовленості з ENTSO-E передбачають, що робота в ізольованому режимі може бути в наступному вигляді: тиждень - взимку, тиждень - влітку (в пікові періоди ІФ) ... Цей тижневий режим потрібно планувати дуже детально, забезпечити в енергосистемі достатні резерви потужності" , - сказав він в ході обговорення проекту "Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей за 2019 рік" в Києві в четвер.

Як уточнили в прес-службі "Укренерго", в даний час тривають обговорення з ENTSO-E тривалості роботи енергосистеми України у відокремленому режимі. Період, протягом якого енергосистема буде працювати в такому режимі, запланований на 2022 рік.

28 червня 2017 року голова "Укренерго" Всеволод Ковальчук підписав Угоду про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи. У документі прописані вимоги (безумовне виконання яких необхідне для прийняття рішення про об'єднання енергосистем), переліку необхідних додаткових досліджень, а також дорожня карта. Згідно з умовами приєднання українська енергосистема серед іншого, повинна здійснити роботу в ізольованому режимі (тобто фізично відокремленому від РФ і Білорусі), після чого ENTSO-E розгляне питання про синхронізацію роботи з українською енергосистемою.

ENTSO-E створена в липні 2009 року і об'єднала шість, що існували на той час, галузевих асоціацій: ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA, в які входять 42 національні енергетичні компанії Європи.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища надали результати моделювання, якби об'єднані енергосистеми України та Молдови синхронізувалася з ENTSO-E - європейською мережею системних операторів передачі електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!