RSS
Новости
22 ноября 2019, 15:17
ЄБРР відновив фінансування "Енергоатому"
Фінансування було припинено на час перебування ДІЯРУ в управлінні Міненергодовкілля.

Європейський банк реконструкції та розвитку відновив фінансування програм ДП НАЕК "Енергоатом". Про це сказав очільник Державної інспекції ядерного регулювання Григорій Плачков.

"Одним цим рішенням ми як країна порушили три основні конвенції. Ми порушили два закони України, за якими були ратифіковані угоди з ЄБРР і з Євроатомом. Було зупинено фінансування Енергоатому з боку ЄБРР. Зараз його відновили", — сказав Плачков.

За його словами, перебування ДІЯРУ під Міненергодовкілля призводило до прямого конфлікту інтересів, однак таке рішення, ймовірно, було технічною помилкою.

"Я думаю, що це просто технічна помилка. Наше завдання було — відновити наші зобов'язання перед міжнародними партнерами", — зазначив Плачков.

Нагадаємо, в даний момент в аналогічній ситуації виявилося Державне агентство з управління зоною відчуження.

"Ми написали офіційного листа, що є порушення статті закону про закон про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку ... Під одним органом управління не можуть бути ліцензіати, які виробляють ядерні відходи, і які з ними поводяться, ховають. Це згідно із Законом України", — додав Плачков.

Як повідомлялося, рішення про передачу ДІЯРУ Міненергодовкіллю з'явилося 20 жовтня. Однак уже за кілька днів через негативну реакцію профільного співтовариства інспекцію повернули назад Уряду. 

Експерти висловили думку, що ДІЯРУ не може підпорядковуватися Міненергодовкіллю через конфлікт інтересів. Оскільки офіційна постанова довгий час не публікувалася, це викликало занепокоєння у представників Європейського банку реконструкції та розвитку. І досі в аналогічній ситуації перебуває Державне агентство з управління зоною відчуження (ДАЗВ), яке опинилося під Міненергодовкілля через об'єднання екологічних та енергетичних відомств. Щоб усунути конфлікт інтересів у цьому випадку, сфери діяльності ДАЗВ можуть розділити.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!