RSS
Новости
22 ноября 2019, 19:28
Україна і Білорусь обговорюють будівництво нових міждержавних електромереж
Україна і Білорусь обговорюють будівництво нових міждержавних електромереж, а також вставок постійного струму (ВПС) для існуючих ліній електропередач, повідомила прес-служба Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища (Мінекоенерго) за підсумками засідання українсько-білоруської групи зі співробітництва в паливно-енергетичній сфері.

"На зустрічі обговорювалося питання будівництва нових електромереж між державами-сусідками. Йшлося про лінії між Рівненською областю та Брестською (Білорусь). Обговорювалося і питання будівництва вставок постійного струму на існуючих повітряних лініях 330кВ між ОЕС Білорусії та ОЕС України: Мозир - Чорнобильська АЕС, Гомель - Чернігів ", - зазначено в повідомленні.

Як уточнив глава Мінекоенерго Олексій Оржель, співпраця між державами у сфері електроенергії є одним з пріоритетних питань в енергетичній сфері.

"Електроенергія серед пріоритетних питань. В лютому наступного року повинна почати роботу Білоруська АЕС, може бути надлишок електроенергії, в якій ми зацікавлені. Хоча, звичайно, необхідно враховувати і певні обсяги міждержавного перетину", - цитує прес-служба слова міністра.

Також в ході засідання піднімалося питання електропостачання прикордонних територій, зокрема включення в роботу міждержавних ліній електропередачі 0,4-110 кВ з метою забезпечення постачань на прикордонні райони за контрактами між ГПО "Біленерго" і ТОВ "Д. Трейдинг".

Мінекоенерго заклало в прогнозний баланс електроенергії об'єднаної електроенергетичної системи (ОЕС) України на 2020 рік зростання імпорту електроенергії в 2,8 рази - до 4,14 млрд кВт-год проти очікуваних в поточному році 1,488 млрд кВт-год. При цьому, прогнозується, що імпорт з Білорусії в наступному році складе 2,1 млрд кВт-год.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що відомство планує наново переписати стратегію енергетичної незалежності. Про це він розповів в ході панельної дискусії в рамках Київського економічного форуму.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!